Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

2015-ųjų metų Baltijos Asamblėjos meno premija skirta dirigentui Modestui Pitrėnui

2015 m. spalio 6 d. pranešimas VIR 

 

 

Šiandien Baltijos Asamblėjos komisija (žiuri) nusprendė 2015 m. meno premiją skirti dirigentui Modestui Pitrėnui už jo pastangas stiprinant Baltijos valstybių kultūrinius ryšius, diriguojant daugybę spektaklių bei koncertų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

Literatūros premija skirta Mariui Berziniui (Māris Bērziņš), Latvija, mokslo – Klaritai-Evai Petai (Clarita-Eva Pettai) ir Velo Petai, Estija.

Apdovanojimai bus įteikti 34-osios Baltijos Asamblėjos sesijos, kuri rengiama lapkričio mėnesį Vilniuje, metu.

 

Latvijos Respublikos Saeimos nuotrauka (autorius Ernestas Dinka)

 

Baltijos Asamblėjos apdovanojimai už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus įsteigti remiantis 1993 m. spalio 31 d. Baltijos Asamblėjos priimta rezoliucija, siekiant skatinti literatūros, meno ir mokslo plėtojimą Baltijos valstybėse, įvertinti ryškiausius laimėjimus šiose srityse ir skleisti juos kitose valstybėse.

Apdovanojimai – statulėlė, sertifikatas, pasirašytas Baltijos Asamblėjos Prezidento ir viceprezidentų, ir piniginė premija – įteikiami specialios apdovanojimo ceremonijos metu. Baltijos valstybės skiria ne mažiau kaip 5 000 eurų kiekvienam apdovanojimui.

Apdovanojimų nominali vertė kiekvienais metais nustatoma atsižvelgiant į skirtas iš biudžeto lėšas. Laureato piniginis apdovanojimas neapmokestinamas.

 

Baltijos Asamblėjos apdovanojimų už literatūros, meno ir mokslo laimėjimus n u o s t a t a i.

 

 

Daugiau informacijos (anglų k.) galima rasti čia. 

 

 

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos Respublikos, Estijos Respublikos ir Latvijos Respublikos parlamentų bendradarbiavimo organizacija, įsteigta remiantis Baltijos šalių aukščiausiųjų tarybų 1990 m. gruodžio 1 d. Vilniuje priimtu bendru sprendimu. Organizacija įkurta įtvirtinti Baltijos šalių nepriklausomybę, siekiant glaudesnio Baltijos regiono bendradarbiavimo tarptautinių santykių srityje ir efektyvaus informacijos apsikeitimo.

  

 

                     

Jolanta Anskaitienė, Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius

(tel. (8 5) 239 6508, mob. 8 699 04 243, el. p. [email protected])

 

Išsamiau:

Renata Godfrey, Tarptautinių ryšių departamento Tarptautinių organizacijų skyrius

(tel. +370 620 75 095)

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti