Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime antrą kartą rinkosi vaikų globos namų Vaikų tarybų atstovai

2015 m. spalio 27 d. pranešimas VIR

 

Š. m. spalio 26 d. Seime surengtas antrasis vaikų globos įstaigų Vaikų tarybų atstovų susitikimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 200 vaikų ir juos lydinčių darbuotojų iš 46 globos įstaigų.

Susitikime buvo aptartos vaikų globos namuose augantiems vaikams aktualios ir rūpimos temos. Kalbėta apie iššūkius, kurie laukia vaikams pradedant savarankišką gyvenimą, ir galimybes juos įveikti. Vaikai dalinosi vaikų globos namų savivaldos patirtimi, išsakė savo nuomonę dėl globos įstaigų pertvarkos ir kitų jiems svarbių klausimų.

 

Seimo kanceliarijos (aut. –O. Posaškova) nuotr.

 

Susitikimo metu apie vaikų globos namų pertvarkos suteiktą galimybę gyventi šeimos aplinkoje kalbėjo neseniai įkurtų Marijampolės specialiųjų socialinės globos namų globotiniai.

Ministerijų, kitų valstybės institucijų bei visuomeninių organizacijų atstovai susirinkusiems vaikams papasakojo apie perėjimą nuo institucinės globos prie bendruomenėje teikiamų paslaugų likusiems be tėvų globos vaikams, lyderystę, savarankiškumo įgūdžių ugdymą ir kitus pastaruoju metu aktualius augantiems institucijoje vaikams klausimus.

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, sveikindama renginio dalyvius, pažymėjo, kad itin didelis dėmesys turėtų būti skiriamas darbui su šeimomis, patiriančiomis sunkumus, jų socialinių įgūdžių ugdymui, siekiant, kad tik kraštutiniu atveju vaikas būtų paimamas iš šeimos.

 

 

Šiandien 95 šalies vaikų globos institucijose auga 3562 vaikai.

Renginį organizavo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Socialinių reikalų ir darbo komiteto biuro parengta informacija

Tel. (8 5) 239 6822

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti