Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo Nr. IX-966 8, 13 ir 22 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-349

Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki 2017-04-14

Galiojantis teisinis reguliavimas atima net teorinę galimybę privačių sklypų savininkams suformuoti 1000 ha medžioklės plotų vienetą. Todėl siūloma keisti 13 str. 3 dalį, nurodant, kad ne vienas savininkas, bet daugiau savininkų gali suformuoti medžioklės plotų vienetą. Taip pat manome, kad 1000 ha reikalavimas yra perteklinis, todėl siūlome sumažinti medžioklės plotų vieneto dydį iki 700 ha, kartu nurodant didžiausią galimą plotą – 5000 ha.

13 str. 1 dalis keičiama, siekiant sudaryti papildomas galimybes žemės ar miško savininkui tapti jo sklypuose medžiojančio medžiotojų kolektyvo nariu. Todėl reikalavimas nuosavybės teise turėti ne mažiau kaip 100 ha keičiamas į 50 ha.

13 str. 3 dalis numato, kad naujai sudaromi medžioklės plotų vienetai turi nesuardyti gretimų medžioklės plotų vienetų. Ši daugiaprasmė formuluotė keičiama į aiškesnę – nauji plotai neturi užkirsti kelio gretimų anksčiau įregistruotų medžioklės plotų vienetų egzistavimui.

Iš galiojančio įstatymo išbraukiama 22 str. 4 dalis, kuri iki šiol leidžia nesilaikyti 22 str. 3 dalies 1 punkto nuostatų, reikalaujančių sudaryti sutartis su žemės sklypų savininkais. Atitinkamai keičiama likusių šio straipsnio dalių numeracija.

Projektą parengė Lietuvos Respublikos Seimo narys Eugenijus Gentvilas.

Pasiūlymus ir pastabas siųskite

Lietuvos Respublikos Seimui

adresu: Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

arba el. paštu [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti