Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Lietuvos Respublikos Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymo Nr. IX-1005 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-1324

Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki 2018-09-01

Projekto tikslas ir uždaviniai – Lietuvos Respublikos Vyriausybės programoje, patvirtintoje LR Seimo 2016 m. gruodžio 13 d. nutarimu Nr. XIII-82, viena iš priemonių siekiant sustabdyti biologinės įvairovės nykimą, užtikrinti darnų vystymąsi yra aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės efektyvumo didinimas, kontrolės vykdymo procesų tobulinimas.

Vyriausybės programoje pažymėta, kad Lietuvoje šešėlinės ekonomikos mastas yra gana didelis. Tokia padėtis blogina moralinį klimatą šalyje, pakerta pasitikėjimą teisine bei ekonomine sistema ir skatina įvairias šešėlinės veiklos apraiškas. Tai nedera su gero valdymo principais, valstybės įsipareigojimais savo piliečiams.

Pastaruoju metu, didėjant visuomenės pilietiškumui, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai gauna vis daugiau pranešimų apie socialiniuose tinkluose ir kt. paskelbtus pranešimus apie parduodamus saugomus ar invazinius gyvūnus, augalus, produktus iš jų, tinklinius žvejybos įrankius, spąstus laukiniams žvėrims gaudyti, pavojingas atliekas (pvz., medinius naudotus pabėgius) ir kitas prekes, kuriomis pagal aplinkos apsaugą ir gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančius teisės aktus prekyba ribojama ar draudžiama. Neturėdami įgaliojimų vykdyti kontrolinius pirkimus aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai negali užkirsti kelio tokiems pažeidimams. Tai mažina visuomenės pasitikėjimą valstybės institucijomis, daroma žala aplinkai, neužkertamas kelias šešėlinei veiklai.

Projektu siekiama didinti aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės efektyvumą, mažinti šešėlinės ekonomikos mastus.

Projektą parengė Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Mažeika.

Pasiūlymus ir pastabas siųskite

Lietuvos Respublikos Seimui

adresu: Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

arba el. paštu [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-05 11:02
   Vida Katinaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti