Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Lietuvos Respublikos atliekų tvarkymo įstatymo Nr. VIII-787 34(23) straipsnio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-2416 ir Lietuvos Respublikos mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo Nr. IX-720 2 straipsnio ir Įstatymo 3 priedėlio pakeitimo įstatymo projektas Nr. XIIIP-2417

Pastabų ir pasiūlymų laukiame iki 2018-10-26

Teikiamais įstatymų projektais siekiama aiškiai atskirti apmokestinamųjų gaminių rūšis ir nedviprasmiškai įstatymo lygmenyje nustatyti, kad atskirų apmokestinamųjų gaminių rūšių atliekų srautų tvarkymo organizavimą gali vykdyti atskiros gamintojų ir importuotojų organizacijos (pvz.: gamintojas – importuotojas importuotų padangų atliekų tvarkymo organizavimą paveda vienai organizacijai, o importuotų amortizatorių – kitai, priklausomai nuo to, kuri organizacija sugeba užtikrina ekonomiškai naudingesnį atitinkamų apmokestinamųjų gaminių atliekų tvarkymą) ir tokiu būdu užtikrinti konkurenciją apmokestinamųjų gaminių atliekų tvarkymo sektoriuje.

Pakeitimais siūloma aiškiai nustatyti, kad apmokestinamieji gaminiai, tokie, kaip padangos, amortizatoriai, automobilių oro ir tepalo filtrai yra skirtingi apmokestinamieji gaminiai, o skirtingų apmokestinamųjų gaminių, t.y. padangų, amortizatorių, automobilių tepalo ir oro filtrų atliekų tvarkymas gali būti organizuojamas skirtingų gamintojų ir importuotojų organizacijų.

Įstatymų projektus parengė Lietuvos Respublikos Seimo narė Virginija Vingrienė.

Pasiūlymus ir pastabas siųskite

Lietuvos Respublikos Seimui

adresu: Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius

arba el. paštu [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-09-27 10:39
   Vida Katinaitė

  Siųsti el. paštuSpausdinti