2016 m. birželio 7 d. pranešimas žiniasklaidai
Seimo posėdyje paminėtas parlamento atnaujintos narystės Tarpparlamentinėje Sąjungoje 25-metis.
Įžanginį žodį tarusi Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pažymėjo, kad Lietuvos Seimas Tarpparlamentinės Sąjungos nariu tapo 1923 metais. „Tai buvo svarbus žingsnis naujai Respublikai įsitvirtinti tarptautinėje arenoje. 1991 metais, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Seimas atnaujino savo narystę Tarpparlamentinėje Sąjungoje ir šiais metais švenčiame narystės atnaujinimo 25-metį“, – sakė parlamento vadovė.
Kaip kalbėjo Seimo Pirmininkė, 1889 metais įkurta Tarpparlamentinė Sąjunga vienija daugiau kaip 160 valstybių parlamentus ir yra tapusi svarbiu dialogo bei parlamentinės diplomatijos centru. „Glaudžiai bendradarbiaudama su Jungtinėmis Tautomis ši organizacija svariai prisideda prie tarptautinių problemų sprendimo, žmogaus teisių gynimo ir parlamentinės demokratijos skatinimo“, – teigė L. Graužinienė.
Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.
Posėdyje taip pat dalyvavo ir kalbą sakė žymus Bangladešo politikas, parlamento narys, turintis didelę patirtį tarpparlamentinių santykių srityje, Tarpparlamentinės Sąjungos Prezidentas Saberas Čauduris (Saber Chowdhury).
Tarpparlamentinės Sąjungos vadovas, priminęs Lietuvos kelią į šią organizaciją, pabrėžė, kad Lietuva itin daug prisidėjo prie Tarpparlamentinės Sąjungos veiklos. Jo nuomone, Lietuvos pavyzdys puikiai parodė, kaip šalis, kuri gyveno griežto autoritarinio valdymo sąlygomis, galėjo taikiai ir demokratišku keliu pereiti prie atviros demokratinės visuomenės. „Jūs galite pagrįstai didžiuotis pažanga, kurią pasiekėte“, – sakydamas sveikinimo žodį kalbėjo S. Čauduris.
Tarpparlamentinės Sąjungos Prezidentas pažymėjo, kad Tarpparlamentinė Sąjunga yra unikali sąjunga, t. y. vienintelė nacionalinių parlamentų sąjunga pasauliniu lygmeniu. Savo kalboje svečias atkreipė dėmesį į moterų ir jaunimo įsitraukimo į politiką skatinimą ir pasveikino Lietuvą skiriant daug dėmesio šiems klausimams.
S. Čauduris pabrėžė nacionalinių parlamentų vaidmenį sprendžiant didžiausius dabarties iššūkius – migraciją į Europą, skurdo problemą, klimato kaitą, gamtinių nelaimių, stichinių nelaimių keliamą grėsmę, t. y. ilgalaikes problemas, kurios turės ilgalaikį poveikį. Prezidento įsitikinimu, būtina parengti nacionalinius veiksmų planus ir gaires, o nacionaliniai parlamentai gali pasiekti itin svarbių pokyčių.
Parengė
Informacijos ir komunikacijos departamento
Spaudos biuro vyresnysis specialistas
Rimas Rudaitis
Tel. (8 5) 239 6132, el. p. [email protected]