Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė: „Mūsų Vienybė padėjo iškovoti Laisvę“

2016 m. sausio 13 d. pranešimas VIR

 

         Minint Laisvės gynėjų dienos 25-ąsias metines Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų įvyko iškilminga Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija.

         Sakydama kalbą iškilmingoje ceremonijoje Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pabrėžė, kad prieš 25-erius metus mūsų Vienybė padėjo iškovoti Laisvę.

         „Tą naktį visa tauta stojo išvien, kad apgintų savo nepriklausomą valstybę, savo ir savo vaikų teisę gyventi laisvoje Lietuvoje. Kiekvienas jautė esąs pašauktas Tėvynės lemtingai savo gyvenimo kovai ir buvo pasiryžęs žengti iki galo. Sausio 13-osios naktis parodė – prieš galingą žmonių Vienybę ir Tikėjimą ginklai yra bejėgiai, o už Laisvę esame pasiryžę sumokėti pačią didžiausią – gyvybės – kainą“, – sakė parlamento vadovė.

 

                                                                                             Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

         Seimo Pirmininkė pakvietė net ir praėjus 25-eriems metams po Sausio įvykių būti vieningais savo kasdienybėje. „Kad ir kur gyventume – mieste, miestelyje ar kaime, kad ir kas būtume – gyvosios istorijos liudytojai ar Nepriklausomybės vaikai, atsigręžkime vienas į kitą su pasitikėjimu. Išgirskime vienas kitą be žodžių. Pajuskime vienas kitą širdimi. Kaip tai buvo anuomet čia Sausio 13-osios naktį. Surėmę pečius įveikime visus sunkumus, visus iššūkius ir kartu toliau kurkime laisvą ir nepriklausomą Lietuvą“, – Vėliavos pakėlimo ceremonijoje kalbėjo L. Graužinienė.

         Valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos valstybės gynėjai ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę artimieji, Lietuvos Respublikos vadovai, Seimo ir Vyriausybės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, Lietuvos kariuomenės vadovybė, užsienio šalių diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus apskrities ir miesto vadovai, visuomeninių organizacijų atstovai, sostinės svečiai ir vilniečiai.

         Žuvusiųjų už mūsų valstybės Laisvę ir Nepriklausomybę atminimas pagerbtas tylos minute, nuaidėjo trys pagarbos salvės, kurias atliko Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai. Valstybės vėliavos pakėlimo ceremoniją vykdė Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Kariuomenės orkestras.

 

                                                                                      Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

Daugiau informacijos apie Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginius ir išsamią renginių programą galima rasti specialiojoje svetainėje.

 

Nerijus Vėta

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5)  239 6208, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2016-01-13 13:36
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti