Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko pirmojo pavaduotojo Vydo Gedvilo kalba Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo metinių minėjime

2016 m. sausio 17 d. pranešimas VIR

 

Gerbiamas Ministre, Kariuomenės vade, ponai karininkai, savanoriai, svečiai,

man didelė garbė sveikinti Jus visus čia, šioje ypatingoje vietoje – istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.

Neabejoju, kad ji ypatinga ir Jums. Visiems, o ypač tiems, kurių gyvenimas glaudžiai susijęs su Krašto apsaugos savanorių pajėgomis. Plačiąja prasme – su mūsų Tėvyne ir jos gynyba.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos – išskirtinis darinys. Be daugybės kitų svarbių elementų norėtųsi išskirti vieną iš pagrindinių – savanorišką aktyvų visuomenės narių įsitraukimą.

Faktas, kad Lietuvoje yra tiek daug piliečių, kurie supranta asmeninio indėlio naudą ir reikšmę, kurie vadovaujasi ne tik personaliniais, bet visų pirma valstybės interesais – labai stiprus. Labai reikšmingas ir iškalbingas, džiuginantis ir skelbiantis, kad mums rūpi. Kad mes pasiruošę. Tai ypač aktualu ir reikalinga šiandienos geopolitiniame kontekste.

Džiaugiuosi ir didžiuojuosi tuo, ką per 25 metus nuveikė Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Jūs nuolat augate ir stiprėjate, mokotės ir tobulėjate. Įrodėte savo pasirengimą bei profesionalumą tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėse misijose. Už tai ir dar daugiau tariu Jums nuoširdų AČIŪ.

Padėkoti noriu visiems: tiems, kurie vadovauja Krašto apsaugos savanorių pajėgoms šiandien ir tiems, kurie kūrė šias pajėgas. Pagaliau, kiekvienam iš tų, kurie tarnavo vakar, tarnauja dabar, tarnaus rytoj. Visų Jūsų indėlis yra neįkainojamas, kiekvienas prisidedate prie to, kad Krašto apsaugos savanorių pajėgos būtų vertinamos ir gerbiamos.

 Eikite pirmyn, darykite dar daugiau, siekite dar geresnių rezultatų. Vardan mūsų žmonių ir valstybės. Vardan savo idealų.

Dar kartą nuoširdžiai sveikinu Jus. Linkiu kuo dažnesnės sėkmės ir kuo geriausios kloties.

AČIŪ.


  Siųsti el. paštuSpausdinti