Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narės A. Bilotaitės pranešimas: „Seime posėdžiaujantys moksleiviai siūlo keisti vidurinio mokslo rezultatų vertinimą“

2016 m. gegužės 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Gegužės 6 dieną Seime vyksta Seimo narės Agnės Bilotaitės kartu su Lietuvos mokinių parlamentu (LMP) organizuojama Seimo darbo simuliacija moksleiviams.

V. Sinicos nuotrauka

 

„Šiuo renginiu visų pirma siekiame skatinti jaunimo pilietiškumą, kuris neatsiejamas nuo rūpesčio valstybe ir politika. Suprantame, kad visuomenės pasitikėjimas Seimu nėra didelis, žmonėms nėra aišku, kaip priimami sprendimai, koks sudėtingas kelias iki įstatymo priėmimo, kodėl jie dažnai neatitinka žmonių lūkesčių. Tikimės, kad aktyvus jaunimas simuliacijos dėka susipažins su Seimo darbu ir įsitikins kai kurių mitų apie Seimą klaidingumu. Galiausiai norime suteikti galimybę pajusti, koks iš tiesų yra parlamentaro darbas. Neprarandu vilties, kad kas nors iš šių renginių dalyvių vieną dieną pasirinks parlamentaro kelią,“ – lūkesčiais dalinosi renginio iniciatorė Agnė Bilotaitė.

„Esame susirūpinę vis mažėjančiu moksleivių pilietiškumu ir gana nekokybiškomis pilietinio ugdymo pamokomis. Tikime, kad tokie neformalūs renginiai tikrai prisideda prie moksleivių pilietiškumo. Pasirinkta tema yra aktuali moksleiviams. Ne vienas buvęs simuliacijos dalyvis teigia, kad būtent dalyvavimas simuliacijoje jų gyvenime buvo esminis lūžis, po kurio jie pradėjo domėtis politika, dalyvauti nevyriausybinių organizacijų veikloje ir kitaip žiūrėti į visuomenės reikalus. Džiaugiamės žinodami, kad iš šio renginio 141 vienas žmogus išeis jau kitoks, nei į jį atėjo“, – teigė LMP pirmininkė Indrė Pabijonavičiūtė.

V. Sinicos nuotrauka

 

„Mokiniai neretai skundžiasi švietimo problemomis, tačiau neinicijuoja pokyčių. Tokio tipo simuliacija yra puiki proga ne tik apsvarstyti aktualias problemas, bet ir teikti moksleivių siūlymus politikams. Itin aktualia tema dabar laikome alternatyvius mokinių pasiekimų vertinimo būdus. Manome, kad akademiniai pasiekimai yra labai svarbu, tačiau jie vieni neatskleidžia mokinio asmenybės ir neskatina įsitraukti į neformalias veiklas, kurios yra labai svarbios ir net būtinos mokinio tobulėjimui. Manome, kad aukštosios mokyklos turėtų vertinti mokinių neformalią veiklą, ir ieškosime geriausių būdų įvertinti ir šiuos, ne vien akademinius rezultatus,“ – aiškino LMP Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Deimantė Rimkutė.

Moksleivių priimta rezoliucija bus ne tik paviešinta, bet ir perduota Seimo Švietimo, kultūros ir mokslo komitetui bei Švietimo ir mokslo ministerijai.

Nors renginyje dalyvaujantys moksleiviai pasiskirstę pagal realų dabartinės Seimo kadencijos frakcijų mandatų skaičių, moksleiviai registruodamiesi nurodė, kurią frakciją norėtų atstovauti. Organizatoriai atkreipia dėmesį, kad liberalų sąjūdžio frakciją atstovauti pasirinko 71 moksleivis, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakciją – 33, Lietuvos socialdemokratų partijos frakciją – 20, mišrią Seimo narių grupę – 11, „Darbo partijos“ frakciją – 10 ir „Tvarkos ir teisingumo“ frakciją – 6.

 

Daugiau informacijos:

Agnė Bilotaitė

Mob. 8 698 42 169

   Naujausi pakeitimai - 2016-05-06 12:24
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti