Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

L. Graužinienė: „Savanoriškas žmonių būrimasis į bendruomenes yra svarbi sąlyga stiprėti pilietinei visuomenei“

2016 m. birželio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pasveikino konferencijos „Vietos bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos: veikla, plėtra ir bendradarbiavimas“ dalyvius. Seimo kanceliarijos (aut. Dž.G.Barysaitė) nuotr.

Nuotraukos aut. – D.G. Barysaitė

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė sveikindama Seime vykstančios konferencijos, skirtos vietos bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų veiklai aptarti, dalyvius akcentavo didesnio dėmesio bendruomenėms svarbą. Pasak parlamento vadovės, valstybės dėmesio ir paramos vietos bendruomenėms niekada nebus per daug, todėl džiugu, kad šiuos metus Seimas paskelbė Vietos bendruomenių metais. Lietuvoje šiuo metu veikia apie 1800 vietos bendruomenių.

„Savanoriškas žmonių būrimasis į bendruomenes pagal gyvenamąją vietą yra svarbi sąlyga stiprėti pilietinei visuomenei, kuri suprantama pirmiausia kaip piliečių gebėjimas jungtis į nuo valstybės nepriklausančias asociacijas ir aktyviai domėtis viešaisiais reikalais,“ – teigė Seimo Pirmininkė.

Parlamento vadovės nuomone, aktyvios vietos bendruomenės kelia vietos savivaldos kokybę. Viena vertus, jos padeda savivaldybės institucijoms, kita vertus, jos kontroliuoja vietos valdžios politikus ir biurokratus.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pasveikino konferencijos „Vietos bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos: veikla, plėtra ir bendradarbiavimas“ dalyvius. Seimo kanceliarijos (aut. Dž.G.Barysaitė) nuotr.

Nuotraukos aut. – D.G. Barysaitė

 

„Veikdami bendruomenėje žmonės sukuria tam tikrą socialinių santykių tinklą, kuris audžiamas iš narystės jausmo, bendro elgesio normų, kaimynystės ryšių, savanoriškos veiklos ir, svarbiausia, pasitikėjimo vieni kitais. Bendruomenėse užsimezgantys žmonių tarpusavio santykiai tik patvirtina seną tautos išmintį, kad veikdami drauge ir organizuotai žmonės gali nuveikti didelius darbus,“ – pažymėjo Seimo Pirmininkė L. Graužinienė.

Parlamento vadovė linkėjo, kad vietos bendruomenės visada būtų tikrąja pilietine jėga, galinčia atstovauti žmonių interesams ir padėti vietos savivaldos institucijoms spręsti kasdienes gyventojų problemas.

 

 

Rosvaldas Gorbačiovas

Seimo Pirmininko vyresnysis patarėjas

Tel. (8 5)  239 6005, mob. 8 698 42 071

El. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti