Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Europos klube aptarti BREXIT rezultatai ir Lietuvos interesai

2016 m. liepos 4 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Europos informacijos biure įvyko diskusija „BREXIT rezultatai ir Lietuvos interesai“, kurią organizavo Seimo Europos klubas kartu su Seimo Europos reikalų komitetu. Diskusijoje kalbėjo Seimo opozicijos lyderis, Europos reikalų komiteto narys Andrius Kubilius, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas, „Lietuvos ryto“ politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris. Renginį vedė Europos Parlamento (EP) narys, Seimo Europos klubo prezidentas Petras Auštrevičius.

EP narys Petras Auštrevičius, pradėdamas diskusiją, apgailestavo, kad Didžiosios Britanijos referendumo rezultatai nedžiuginantys bei kėlė klausimą „ką reiškia Lietuvai tokia susiklosčiusi situacija Britanijoje?“ Taip pat jis pabrėžė, kad nerimą kelia Čekijos Respublikos prezidento kvietimas surengti referendumą dėl Europos Sąjungos ir NATO.

Europos reikalų komiteto narys A. Kubilius, kalbėdamas apie susiklosčiusią situaciją, pažymėjo, kad esame didelės geopolitinio saugumo krizės akivaizdoje ir šiuo metu yra labai daug nerimą keliančių klausimų. Jis pastebėjo, kad visuomenėje daugėja pykčio, kuris lemia politinius posūkius ir politikos radikalizaciją. A. Kubilius pabrėžė, kad pamatiniai dalykai, tokie kaip geopolitinis saugumas, tampa nestabilūs, nerimą kelia „Nexit“ perspektyva, todėl labai svarbu stiprinti Europos Sąjungos vienybę, ryšius su Vokietija, Lenkija, Šiaurės šalimis. „Turime investuoti į geopolitinį saugumą ir aiškią strategiją“, – minėjo A. Kubilius.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius prof. R. Vilpišauskas kalbėjo apie tai, kad pasigendama neutralaus žvilgsnio, trūksta duomenų apie situaciją „Brexit“, per daug skubama viską vertinti, nerimą kelia kitų šalių neapgalvoti pareiškimai bei „spaudimas“. R. Vilpišauskas pabrėžė, kaip svarbu minimizuoti ekonominę žalą, užtikrinti saugumą, demokratijos kokybę. Pasak pranešėjo, referendumas – tai protestas prieš atstovaujamą demokratiją.

„Lietuvos ryto“ politikos apžvalgininkas V. Bruveris akcentavo, kad visa ši situacija – tai Vakarų demokratijos, civilizacijos „simptomas“, o ne britiška specifika. Tai nėra radikalizacijos simptomai, o labiau žmonių politinio mąstymo primityvėjimas ir infantilėjimas. Pasak pranešėjo, referendumas buvo eilinė ir šokiruojanti bendros tendencijos, kuri matoma Vakarų demokratijoje, išraiška.

Diskusijoje taip pat pasidžiaugta sėkmingu ES Asociacijos susitarimu su Gruzija ir Moldova, kuris reikšmingai prisidės prie politinio ir ekonominio stabilumo Europos Sąjungos Rytų kaimynystėje stiprinimo.

 

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento

Europos informacijos biuras

Tel. (8 5) 239 6000

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2016-07-04 08:26
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti