Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

ERK Seime surengė diskusiją dėl Europos socialinių teisių ramsčio iniciatyvos

2016 m. rugsėjo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Džoja Gunda Barysaitė)

Rugsėjo 19 d. Seimo Europos reikalų komitetas kartu su Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu surengė diskusiją „Europos socialinių teisių ramsčio iniciatyva: konsultacijos su pilietine visuomene“.

Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas, sveikindamas renginio dalyvius pažymėjo, kad Lietuva palaiko šią iniciatyvą bei pabrėžė, kad „atėjo laikas siekti ekonomikos augimo ne tik kreipiant didelį dėmesį į finansų ir inovacijų sektorius, bet tuo pačiu atsigręžti ir į socialinę sritį, neužmirštant piliečių socialinės gerovės“.

Diskusijos tikslas buvo aptarti, kaip reikėtų plėtoti Europos socialinių teisių ramsčio iniciatyvą, pasikeisti idėjomis ir sužinoti visuomenės nuomonę apie aktualiausias socialines ir ekonomines problemas Lietuvoje, ir apie tai, kaip Europos socialinių teisių ramstis galėtų padėti jas spręsti.

Europos Komisijos inicijuotą Socialinių teisių ramsčio iniciatyvą diskusijos dalyviams pristatė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Ekonomikos valdysenos pareigūnas Jonas Rasimas, atkreipęs dėmesį, kad šia iniciatyva nesiekiama iš naujo formuluoti socialinių tikslų ar teisių, o tik geriau įvertinti esamas socialines teises, kintančias darbo aplinkos realijas ir numatyti būtinas reformas tiek nacionaliniu, tiek Europos lygmeniu.

Socialines teises ir socialinę politiką Lietuvoje apžvelgė Vilniaus Universiteto profesorius Romas Lazutka, darbo rinkos ir užimtumo situaciją Lietuvoje pristatė Darbo rinkos tyrimų instituto vadovas Boguslavas Gruževskis. Diskusijoje dalyvavo ekonomistai, sociologai, politikai, socialinių partnerių ir pilietinės visuomenės organizacijų atstovai. Diskusijai vadovavo DNB banko vyriausioji ekonomistė Baltijos šalims Jekaterina Rojaka. Diskusiją apibendrinęs Seimo Europos reikalų komiteto narys, Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Mečislovas Zasčiurinskas pabrėžė, kad „Lietuvos piliečių socialinė apsauga ir socialinis saugumas yra nacionalinio saugumo pirmaeilis klausimas“.

Seime vykusios diskusijos dėl Europos socialinių teisių ramsčio iniciatyvos rezultatus apibendrins Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas ir pateiks Europos Komisijai, kuri peržiūrės Lietuvos ir kitose šalyse vykusių diskusijų rezultatus, padarys išvadas ir 2017 m. kovo mėnesį pateiks galutinį Pasiūlymą dėl socialinių teisių ramsčio.

Diskusijos garso įrašą galite perklausyti čia.

Europos reikalų komiteto biuro patarėja

Jolita Šedauskienė, tel. (8 5) 239 6860, el. p. jolita.sedauskiene@lrs.lt


  Siųsti el. paštuSpausdinti