Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio sveikinimo žodis Prezidento Kazio Griniaus 150-ųjų gimimo metinių minėjime Seime

2016 m. gruodžio 15 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos (aut. O. Posaškova) nuotr.

 

Gerbiamieji Seimo nariai, svečiai, ponai ir ponios,

mūsų visų buvimas čia, nepriklausomos Lietuvos Respublikos Seime, yra liudijimas, kad pasirinkome Prezidento Kazio Griniaus kryptį. Ta kryptis – demokratija. Šis Kazio Griniaus ir mūsų pasirinkimas yra didžiausia vertybė, nes tik eidami tokiu keliu kuriame galimybių ir gerovės Lietuvą.

Turime būti dėkingi Prezidentui Kaziui Griniui už tai, kad jis mūsų valstybės istoriją kūrė aiškiai suvokdamas politines aplinkybes kaimyninėse šalyse ir visame pasaulyje, suvokdamas, ką gali kiekvienas esantis šalia, ir strategiškai numatė tokias savo darbų pasekmes.

Minėdami 150-ąsias Kazio Griniaus gimimo metines, mes prisimename jį kaip politiką, kuris iškiliai pristatė visuomenei demokratijos ir įstatymo bendrystės naudą, sakydamas, kad ši sąveika yra priemonė, kuri stiprina valstybę, padeda jai augti, tobulėti.

Prieš devynis dešimtmečius Prezidentas Kazys Grinius sakė: „Demokratijai reikia demokratų“, tokių žmonių, kurie suvokia, kad <...>“ reikalinga taikintis priprasti prie mūsų įstatymų, reikalinga žiūrėti, kad, taip sakant, ne Konstituciją lenkti į save, bet save lenkti į Konstituciją“.

Jo nuomone, Lietuvai, mąstančiai apie ateitį, visada reikia ir reikės žmonių, kurie yra vedini kilnių, drąsių tikslų ir nebijo tartis.

„Tie, kurie kalbasi, yra stiprūs“, – sakė jis. Tokių žmonių reikia ir šiandien. Tikiu, kad mes – naujasis Lietuvos Respublikos Seimas ir Vyriausybė – pateisinsime Kazio Griniaus, kartu ir visos mūsų visuomenės lūkesčius.

Gerbiamieji,

turime pasisemti išminties ir politinės filosofijos iš Kazio Griniaus veiklos.

Laisvė, demokratija, pagarba ir įsiklausymas, laisvas žodis, sąžinės laisvė, žmogaus orumas – tai jungtys, kurios mus sieja su viena iškiliausių Lietuvos asmenybių – Pasaulio tautų teisuoliu, Prezidentu Kaziu Griniumi.

Linkiu, kad ir apie mūsų visų darbus ateities kartos su pasididžiavimu kalbėtų po 150 metų, kaip tai darome mes, minėdami garbingą šio garbingo politiko sukaktį.

Ačiū!

   Naujausi pakeitimai - 2016-12-15 11:16
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti