Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime vyko konferencija „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“

2016 m. sausio 18 d. pranešimas VIR

 

 

Sausio 15 d. Seime vyko konferencija „Valstybinės kalbos politika ir asmenvardžių rašyba valstybės dokumentuose“, kurioje siekta aptarti piliečių iniciatyva pateiktą įstatymo projektą, reglamentuojantį asmenvardžių rašybą dokumentuose. Pranešimus skaitė žymūs Latvijos Respublikos politikai ir mokslininkai – prof. dr. Ina Druvietė (Ina Druviete) ir prof. dr. Maris Baltinis (Māris Baltiņš). Svečiai susipažino su Valstybinės kalbos politika Latvijoje bei Europos teise ir asmenvardžių vartosenos praktika Latvijoje.

 

 Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – O. Posaškova)

 

Sveikindamas konferencijos dalyvius Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Raimundas Paliukas atkreipė dėmesį, kad asmenvardžių rašybos dokumentuose klausimas po nepriklausomybės atkūrimo tapo vienu iš kebliausių komiteto kuruojamų sričių klausimų. Juo labiau kad jis yra ir kalbos, ir žmogaus teisių, taigi, ir konstitucinės vertybės klausimas. Seimas yra pradėjęs svarstymus jau nebe vieno teisės akto projekto, kuriais siekiama reglamentuoti kitų kalbų asmenvardžių rašybą Lietuvos valstybės asmens dokumentuose.

Piliečių iniciatyva pateiktam įstatymo projektui svarstyti Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas paskirtas pagrindiniu komitetu. R. Paliukas priminė, kad projektą svarstys konsultuodamasis su ekspertinėmis institucijomis ir su tomis, kurios yra įgaliotos priimti sprendimus valstybinės kalbos norminimo klausimais. Iš esmės ir penktadienį vykusi konferencija buvo įstatymų leidėjų konsultacija su specialistais, siekis pažinti platesnį kontekstą, žinoti, kokia yra kitų šalių, ypač Lietuvos kaimynų, patirtis.

 

Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto biuro vedėjas

Kęstutis Kaminskas, (8 5) 239 6788, el. p. [email protected]

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti