Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Užsienio ir Nacionalinio saugumo komitetų delegacijos dalyvavo diskusijoje apie Europos Sąjungos globalią užsienio ir saugumo politikos strategiją

2016 m. vasario 24 d. pranešimas VIR

 

2016 m. vasario 22 d. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Benedikto Juodkos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Artūro Paulausko vadovaujama delegacija Lietuvos Respublikos Nuolatinėje atstovybėje Briuselyje (Belgijos Karalystė) dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Europos Sąjungos (ES) globali užsienio ir saugumo politikos strategija: Baltijos valstybių požiūris“. Susitikimo tikslas – aptarti bendrą trijų Baltijos valstybių poziciją dėl esminių prioritetų ES  užsienio ir saugumo politikoje bei prioritetus, kurie turėtų atsispindėti ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Frederika Moherini (Federica Mogherini) rengiamoje globalioje ES užsienio ir saugumo politikos strategijoje.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Matas Maldeikis) nuotr.

 

Be delegacijos iš Seimo diskusijoje dalyvavo nacionalinių Estijos, Latvijos parlamentų nariai, Baltijos šalių Europos Parlamento nariai, ES institucijų atstovai, diplomatai, ES Saugumo studijų instituto direktorius prof. Antonijus Misirolis (Antonio Missiroli), VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas dr. Laurynas Jonavičius.

Atsižvelgdami į kintančią Europos saugumo aplinką ir augančias grėsmes Rytuose, diskusijos dalyviai aptarė, kokia turėtų būti ES pozicija Globalioje strategijoje Rusijos atžvilgiu, ES galimybių įsipareigoti Rytų partneriams saugumo srityje klausimus, transatlantinių ryšių vaidmenį užtikrinant ES ir jos valstybių narių saugumą. Pabrėžta strateginės komunikacijos ir kovos su propaganda svarba, akcentuota būtinybė kovoti su hibridinėmis grėsmėmis.

 

Seimo kanceliarijos (aut. Matas Maldeikis) nuotr.

 

„Rengiama globali strategija turi atspindėti tokius strateginius Europos Sąjungos prioritetus kaip Rytų kaimynystė, energetinio saugumo stiprinimas, apibrėžti santykių su Rusijos Federacija vektorių ir ieškoti kelių glaudesniam ES ir NATO bendradarbiavimui“ – teigė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas B. Juodka.

„Svarbu, kad rengiamas dokumentas aiškiai nubrėžtų strateginius Europos Sąjungos prioritetus užsienio ir saugumo politikoje, tuo pačiu nubrėžiant „raudonas linijos“, kurių peržengti niekam nevalia“, – pabrėžė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Audronius Ažubalis.

Diskusijoje taip pat dalyvavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas.

 

Užsienio reikalų komiteto biuro vedėjas Evaldas Zelenka

Tel. (8 5)  239 6798

El. p. [email protected]


  Siųsti el. paštuSpausdinti