Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo narys G. Landsbergis Švedijos parlamente dalyvaus klausymuose dėl Magnickio įstatymo

2018 m. kovo 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo narys Gabrielius Landsbergis kovo 21 d., trečiadienį, Stokholme dalyvaus Švedijos Karalystės Riksdago rengiamuose klausymuose ir pasidalys Lietuvos patirtimi rengiant ir priimant vadinamąjį Magnickio įstatymą.

Parlamentaras G. Landsbergis buvo vienas iš 2017 m. lapkričio 16 d. Seimo priimtų įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pataisų iniciatorių. Priimtais pakeitimais Seimas nusprendė papildyti esamus ilgalaikio draudimo užsieniečiui atvykti į Lietuvos Respubliką pagrindus ir į šalį uždraudė atvykti užsieniečiams, susijusiems su stambaus masto korupcija, pinigų plovimu ar žmogaus teisių pažeidimais.

Šis įstatymo projektas buvo parengtas siekiant Lietuvos Respublikos teisinėje sistemoje nustatyti politines sankcijas asmenims, susijusiems ne tik su dėl falsifikuotų kaltinimų Rusijoje suimto, įkalinimo įstaigose kankinto ir ten mirusio advokato, atskleidusio finansines Rusijos Federacijos pareigūnų machinacijas, kai apgaulės būdu buvo pasisavinta 230 mln. JAV dolerių mokesčių mokėtojų pinigų, Sergėjaus Magnickio byla, tačiau ir kitais atvejais, kai užsienio valstybių valdžios toleruojami žmogaus teisių pažeidimai, susidorojant su asmenimis, atskleidusiais korupcijos, piktnaudžiavimo tarnyba atvejus, prieš politinius kalinius ir pan., tose valstybėse yra nebaudžiami.

Sergėjaus Magnickio vardu pavadintus ir sankcijas nustatančius teisės aktus jau yra priėmusios JAV, Estija, Didžioji Britanija ir Kanada.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5)  239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-03-20 17:15
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti