Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

NATO Parlamentinės Asamblėjos pirmininkė R. Juknevičienė dalyvaus seminare Juodosios jūros regiono saugumo klausimais

2018 m. balandžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkė Rasa Juknevičienė balandžio 22–25 dienomis lankysis Batumyje (Gruzija). Seimo narė dalyvaus NATO Parlamentinės Asamblėjos ir Gruzijos Parlamento rengiamame 97-ajame Rouzo ir Roto programos seminare Juodosios jūros regiono saugumo klausimais.

Daugiausia dėmesio renginyje bus skiriama Gruzijos ir Juodosios jūros regiono padėčiai naujoje geopolitinėje situacijoje aptarti. Politikai ir ekspertai kalbės apie saugumą ir euroatlantinę integraciją, pilietinę visuomenę ir demokratines reformas Gruzijoje, šalies perspektyvas ES.  Taip pat numatoma pristatyti padėtį Abchazijoje ir Pietų Osetijoje, Rusijos veiksnio įtaką regione.

 

R. Juknevičienė yra paskirtoji NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė.

Rouzo ir Roto programa buvo pradėta įgyvendinti 1990 m., jos iniciatoriais laikomi tuometinis Asamblėjos prezidentas JAV Kongreso narys Čarlis Rouzas (Charlie Rose) ir JAV senatorius Bilas Rotas (Bill Roth). Ši programa buvo skirta Vidurio bei Rytų Europos valstybių parlamentams, jos tikslas – stiprinti ir plėtoti parlamentinę demokratiją regione, skatinti tarpusavio dialogą, bendradarbiauti saugumo ir gynybos srityje, vystyti parlamentų darbuotojų profesinius gebėjimus ir kt. Vėliau į šią programą buvo įtrauktos Balkanų ir Pietų Kaukazo valstybės.

1-asis Rouzo ir Roto seminaras „Baltijos valstybių saugumo reikalavimai“ vyko Vilniuje 1991 m. gruodžio 16–19 dienomis.  

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėja Jolanta Anskaitienė

Tel. (8 5)  239 6508, el. p. [email protected]

  

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-04-20 15:10
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti