Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime įvyks pasaulinis 2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimas

2018 m. birželio 1 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Birželio 6–8 dienomis Vilniuje, Lietuvos Respublikos Seime, rengiamas kasmetinis pasaulinis Moterų politikos lyderių suvažiavimas, į kurį pakviestos esamos ir buvusios valstybių, vyriausybių vadovės, ministrės, parlamentarės, merės, nevyriausybinių organizacijų ir žiniasklaidos atstovės. Renginys organizuojamas Vilniuje Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį ir atkreipiant dėmesį, kad Lietuva prieš šimtą metų viena pirmųjų Europoje suteikė moterims teisę balsuoti.

2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Pasaulio moterų lyderių taryba (ang. „The Council of Women World Leaders“). Šiai tarybai pirmininkaujančios šalies vadovės teigimu, simboliška, kad būtent šiais metais moterys lyderės iš viso pasaulio susitinka Lietuvoje. Ypatingos mūsų šimtmečio sukaktys – tai drąsos ir ryžto pavyzdžiai, kurie įkvepia ir šiandien. Todėl Vilniuje vyksiantis susitikimas – tai puiki galimybė pasidalinti patirtimi, žiniomis, idėjomis ir kartu siekti bendrų tikslų.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sutinka Lietuvos Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę. 2017 m. Lietuvos Respublikos Seimo archyvo nuotr. (aut. Olga Posaškova).

 

„Šalies parlamentui – Lietuvos Respublikos Seimui – yra didelė garbė priimti tokius iškilius ir įtakingus lyderius. Viliuosi, kad šis suvažiavimas ir jo diskusijos taps paspirtimi kuo daugiau kalbėti apie lyčių lygybę – jau pasiektus rezultatus ir dar kylančius iššūkius“, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Pasaulinio moterų politikos lyderių forumo prezidentė Silvana Koch-Merin (Silvana Koch-Mehrin) pabrėžia, kad Lietuvos pasiekimai įkvėpė šių metų suvažiavimo šūkį – „Jau laikas: 100 priežasčių veikti!“

Šiemet į suvažiavimą pakviestos delegacijos iš daugiau nei 70 šalių, tarp jų – JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos, Liuksemburgo, Švedijos, Lenkijos, Ukrainos, Turkijos, Naujosios Zelandijos, Panamos, Ekvadoro, Kenijos, Togo, Madagaskaro, Maroko, Kinijos, Serbijos, Afganistano, Irano, Pakistano ir kt. Pranešimus pristatys bemaž 50 aukšto rango pranešėjų.

Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Kosovo Prezidente Atifete Jahjaga. 2011 m. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė).

 

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė priėmė į Lietuvos Respublikos Seimą atvykusias Latvijos Saeimos Pirmininkę Solvitą Aboltinę ir Estijos Respublikos Rygikogo Pirmininkę Enę Ergmą. 2012 m. Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova).

 

Tarp jau patvirtinusių savo dalyvavimą pranešėjų – Kroatijos Prezidentė Kolinda Grabar-Kitarovič (Kolinda Grabar-Kitarović), Maltos Prezidentė Mari-Luiz Koleiro Preka (Marie-Louise Coleiro Preca), Rumunijos Ministrė Pirmininkė Viorika Dančila (Viorica Dăncilă), 2006–2010 m. ir 2014–2018 m. Čilės Prezidentė Mišelė Bašelė (Michelle Bachelet), 1999–2008 m. Naujosios Zelandijos Ministrė Pirmininkė Helen Klark (Helen Clark), 2007–2010 m. Ministrė Pirmininkė Julija Tymošenko, 2013–2014 m. Senegalo Ministrė Pirmininkė Aminata Tur (Aminata Toure).

2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavimo programa sudaryta bendradarbiaujant su tarptautinėmis institucijomis, tokiomis kaip Europos lyčių lygybės institutas, Europos investicijų bankas, Jungtinės Tautos ir kt. Moterų politikos lyderių suvažiavimo dalyviai kartu su verslo, akademinės bendruomenės, pilietinės visuomenės atstovais aptars, kaip paskatinti moterų lyderystę politikoje, užtikrinti lygiavertes ekonomines galimybes, stabdyti smurtą prieš moteris. Bus diskutuojama dėl teisės aktų ir politinių sprendimų, kurie leistų pasiekti apčiuopiamų rezultatų.

 

Žurnalistus, pageidaujančius dirbti 2018 m. birželio 6–8 dienomis Vilniuje vyksiančio Moterų politikos lyderių suvažiavimo renginiuose, maloniai kviečiame iki birželio 5 d. 12 val. el. pašto adresu [email protected] (Bisera Savoska) nurodyti vardą, pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę ir valstybę. Užsiregistravusieji turės galimybę gauti organizatorių parengtus žurnalistams skirtus informacijos paketus.

Atkreipiame dėmesį, kad renginio dienomis Seimo rūmuose veiks įprasta žurnalistų akreditavimo  (įskaitant vienos dienos leidimų išdavimą) ir darbo tvarka.

 

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5)  239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-06-01 10:06
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti