Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo delegacija dalyvaus kitą savaitę vyksiančioje ETPA plenarinėje sesijoje

2018 m. spalio 5 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas Algirdas Butkevičius, delegacijos pirmininko pavaduotojas Egidijus Vareikis, delegacijos nariai Emanuelis Zingeris, Kęstutis Masiulis ir Virgilijus Poderys dalyvaus Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) rudens sesijoje Strasbūre (Prancūzijos Respublika).

Plenarinėje sesijoje numatoma priimti rezoliuciją „Branduolinė sauga ir saugumas Europoje“, kurioje – Seimo delegacijos narių iniciatyva – įtrauktas ir Astravo atominės elektrinės klausimas. Taip pat sesijoje bus balsuojama dėl rezoliucijos, kurioje siūloma keisti ETPA reglamentą dėl sankcijų taikymo nacionalinėms delegacijoms (2014 m. ir 2015 m. ETPA pritaikė sankcijas Rusijos Federacijos delegacijai ETPA po Krymo aneksijos ir karinių veiksmų Rytų Ukrainoje, į tai reaguodama nuo 2016 m. Rusijos delegacija atsisakė dalyvauti ETPA veikloje). Šiuo klausimu 2018 m. rugsėjo 27 d. Seimas priėmė rezoliuciją, kurioje ETPA raginama nekeisti reglamento ir išlaikyti sankcijas Rusijos delegacijai, kol ši neįvykdė tarptautinių įpareigojimų.

Sesijoje taip pat numatomos diskusijos dėl Lenkijos karinėms oro pajėgoms priklausiusio lėktuvo Tu-154M katastrofos 2010 m. Rusijos teritorijoje, islamo finansavimo iš užsienio bei migrantų ir tautinių bendruomenių radikalėjimo, nepilnamečių palestiniečių Izraelyje teisinių problemų, lygybės užtikrinimo privačiame gyvenime, nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos, ir kitų klausimų.

Spalio 8 d., pirmąją sesijos dieną, bus paskelbtas 2018 m. Vaclavo Havelo premijos laureatas. Premija (60 tūkst. eurų) nuo 2013 m. kasmet skiriama už nuopelnus ginant žmogaus teises Europoje ir už jos ribų.

 

Daugiau informacijos:

Tarptautinių ryšių skyriaus

Tarptautinio bendradarbiavimo poskyrio patarėja

Laura Šumskienė

Tel. (8 5)  239 6493, el. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Monika Kutkaitytė

Tel. (8 5)  239 6666, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-05 13:48
   Monika Kutkaitytė

  Siųsti el. paštuSpausdinti