Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

G. Kirkilas dalyvauja ES parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų susitikime Bukarešte

2019 m. sausio 21 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. R. Bunevičiūtė)

Seimo Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas dalyvauja Europos Sąjungos parlamentų Europos reikalų komitetų pirmininkų susitikime Bukarešte, Rumunijoje. Pirmininkai aptarė Rumunijos pirmininkavimo ES Tarybai programą, iššūkius ir aktualijas. Pagrindinis Rumunijos  pirmininkavimo prioritetas yra siekti kuo didesnės sanglaudos ES viduje ir kad naujojo finansinio laikotarpio po 2020 m. instrumentai užtikrintų kuo didesnę ES valstybių narių konvergenciją.

ERK pirmininko G. Kirkilo nuomone, ypatingai svarbu, kad derybose dėl būsimo finansinio laikotarpio būtų sutartas subalansuotas finansinio laikotarpio biudžetas, leidžiantis užtikrinti ES  finansuojamų procesų tęstinumą bei atliepti naujai kylančius iššūkius.

ERK pirmininkai susitikimo metu sutarė dėl plenarinės ES valstybių narių Europos reikalų komitetų konferencijos, vyksiančios 2019 m. birželio 23–25 dienomis, programos, papildydami pirmininkaujančio valstybių trejeto projektą ir įtraukdami į darbotvarkę Europos Komisijos pasiūlymų dėl subsidiarumo aptarimą.

 

Parengė

Europos reikalų komiteto biuro vedėja Rūta Bunevičiūtė

Tel. (8 5) 239 6760, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-01-22 09:58
   Jolanta Anskaitienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti