Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo delegacija dalyvaus Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjos sesijoje

2019 m. vasario 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Pirmininko pavaduotojo, Seimo delegacijos Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjoje pirmininko Arvydo Nekrošiaus vadovaujama delegacija – Seimo nariai Arūnas Gumuliauskas, Algimantas Kirkutis, Asta Kubilienė, Andrius Kubilius, Jaroslavas Narkevičius, Žygimantas Pavilionis, Julius Sabatauskas, Algirdas Sysas ir Zenonas Streikus – išvyksta dalyvauti rytoj, vasario 12 d., vyksiančioje Lietuvos Respublikos Seimo ir Lenkijos Respublikos Seimo ir Senato narių asamblėjos sesijoje Varšuvoje (Lenkijos Respublika).

Pirmasis sesijos posėdis skirtas draugiškų santykių ir gero kaimyninio bendradarbiavimo sutarties 25 metų sukakčiai. Jo metu bus kalbama apie ligšiolinius pasiekimus ir kylančius iššūkius: tautinių mažumų padėtį, mažumų teisių apsaugą nacionalinių įstatymų leidyboje, švietimą ir aukštąjį mokslą, sutartyje numatytų mažumų teisių įgyvendinimą. Dviejų šalių parlamentarai taip pat diskutuos apie bendradarbiavimą saugumo srityje, regioninį saugumą: bendradarbiavimą saugumo ir gynybos politikos srityje, energetinį saugumą, Rytų problematiką (Rusija, Ukraina, Baltarusija, Rytų partnerystė).

Antrajame sesijos posėdyje vyks diskusija „Ekonominis ir infrastruktūrinis bendradarbiavimas“. Jos metu numatoma aptarti regioninius energetikos projektus, infrastruktūros projektus „Via Baltica“, „Rail Baltica“, „Via Carpatia“, bendradarbiavimą energetikos srityje, tarpvalstybinį bendradarbiavimą ir bendradarbiavimą transporto srityje, komercinį bendradarbiavimas.

Lietuvos ir Lenkijos parlamentarai taip pat diskutuos tema „Bendradarbiavimas kultūros, mokslo, nacionalinio paveldo apsaugos ir atmintinų vietų priežiūros srityse, bendrosios sukaktys. Šioje posėdžio dalyje bus aptartos Lenkijos ir Lietuvos įstojimo į ES 15-osios metinės, Lenkijos įstojimo į NATO 20-osios metinės ir Lietuvos įstojimo į NATO 15-osios metinės, Liublino unijos 450-osios metinės, Kosciuškos sukilimo 225-osios metinės, Gegužės 3-iosios Konstitucijos 228-osios metinės.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-02-11 09:18
   Eglė Saulė Trembo

  Siųsti el. paštuSpausdinti