Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Žmogaus teisių komitetas vieningai pritarė „nemušimo“ įstatymo projektui

2017 m. sausio 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Sausio 11 d. posėdyje Seimo Žmogaus teisių komitetas bendru sutarimu pritarė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo Nr. I-1234 2, 6, 10 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo projektui Nr. XIIIP-113(2), kuriuo siekiama aiškiai uždrausti fizines bausmes ir bet kokį smurtą prieš vaiką bei apibrėžti keturias smurto formas.

Šį projektą Seimas buvo numatęs svarstyti pavasario sesijoje, tačiau Žmogaus teisių komitetas nusprendė siūlyti Seimo seniūnų sueigai įtraukti projektą artimiausio – sausio 12 dienos –Seimo posėdžio darbotvarkę, atsižvelgiant į tai, kad vaikų apsaugos nuo įvairių smurto formų situacija yra kritinė, vaikai nėra apsaugoti įstatymu nuo nepriežiūros, tėvų ir kitų teisėtų vaiko atstovų bei kitų asmenų smurto. Komiteto nuomone, vaiko socialinio, psichinio ir fizinio saugumo klausimus būtina spręsti neatidėliotinai.

Komitetas patobulino įstatymo projektą, patikslindamas sąvokas ir pakeisdamas siūlytą nepriežiūros, kaip vienos smurto formų, formuluotę. Šią formuluotę komitetas tikslino, siekdamas užtikrinti, kad skurdas, tėvų negalia ar kitokia sunki tėvų padėtis, kuri susidarė nepriklausomai nuo tėvų valios, negali būti vertinami kaip nepriežiūra ir tapti vaiko atskyrimo nuo šeimos priežastimi.

Priėmus įstatymo projektą būtų aiškiai įvardinta fizinės bausmės sąvoka, apibrėžta smurto prieš vaiką sąvoka bei nustatytos keturios smurto prieš vaiką formos (fizinis smurtas, psichologinis smurtas, seksualinis smurtas ir nepriežiūra). Svarbu tai, kad šiuo siūlomu įstatymu aiškiai būtų uždraudžiamos fizinės bausmės, kurios įvardintos fiziniu smurtu prieš vaiką. Valstybė būtų įpareigota imtis visų reikiamų teisinių, administracinių, socialinių ir švietimo ir kitų priemonių užtikrinti vaiko apsaugą nuo visų formų smurto, įskaitant fizines bausmes, kurį jis gali patirti iš tėvų, kitų teisėtų vaiko atstovų ar kurio nors kito asmens.

Su komiteto patobulintu įstatymo projektu galima susipažinti čia.

 

Parengė ir daugiau informacijos suteiks

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Gibavičiūtė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected]

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti