2017 m. kovo 23 d. pranešimas žiniasklaidai
Migracijos komisija kovo 22 d. posėdyje pritarė komisijos narių parengtam Seimo nutarimo projektui „Dėl demografijos, migracijos ir integracijos procesų valdymo“, kuriame siūloma Vyriausybei atlikti valstybės institucijų vykdomą demografijos, ryšių su emigravusiais Lietuvos Respublikos piliečiais palaikymo, migracijos ir integracijos procesų valdymo analizę ir įvertinti galimybes pavesti koordinuoti šių procesų valdymą vienai valstybės institucijai.
Komisijos nario Žygimanto Pavilionio teigimu, „siekiant efektyvumo, turėtų būti paskirta viena institucija, atsakinga už informacijos apie grįžimo gyventi į Lietuvą galimybes sklaidą užsienio šalyse, kuri tarpininkautų įdarbinant Lietuvos Respublikos piliečius, sugrįžtančius gyventi į Lietuvą, ir suteiktų jiems pagalbą ieškant gyvenamosios vietos, pagal galimybes koordinuotų esamų ekonominių, socialinių, švietimo ar kitų integravimosi į Lietuvos visuomenę kliūčių šalinimą“.
Komisijos pirmininkės Guodos Burokienės teigimu, „demografinė Lietuvos situacija – ne tik Vyriausybės, bet ir Seimo prioritetas, todėl būtina sutelkti institucijas, mokslininkus, ekspertus, nevyriausybines organizacijas ir kuo skubiau imtis koordinuotų ir efektyvių priemonių, kurios paskatintų emigrantus sugrįžti į Lietuvą“. Todėl Seimo nutarimo projekte siūloma sudaryti darbo grupę iš mokslininkų, valstybės pareigūnų, specialistų ir socialinių partnerių 2018–2027 metų Lietuvos demografinės, migracijos ir integracijos politikos strategijos projektui ir Lietuvos piliečių reemigracijos skatinimo programos projektui parengti.
Posėdyje dalyvavęs Ministro Pirmininko patarėjas nacionalinio saugumo, užsienio ir vidaus politikos klausimais Arnoldas Pikžirnis pristatė svarbiausius Vyriausybės programos įgyvendinimo plane numatytus darbus dėl emigracijos mažinimo ir reemigracijos skatinimo. Komisijos narių nuomone, migracijos srautams didžiausią įtaką turėtų darbo užmokesčio didinimas, talentų pritraukimo ir investicijų regionuose skatinimo programos, taip pat tikslinės priemonės, pavyzdžiui, lanksčios ir efektyvios nuotolinio vaikų mokymo programos. Akcentuota, kad būtina pasinaudoti užsienio šalių gerąja praktika ir taikyti įvairias kompleksines priemones, kurios paskatintų Lietuvos piliečius grįžti gyventi į Lietuvą.
Posėdyje taip pat dalyvavo Švietimo ir mokslo ir Ūkio ministerijų atstovai.
Parengė
Komisijų sekretoriato vedėja
Jolita Krumplytė
Tel. (8 5) 239 6855, el. p. [email protected]
Daugiau informacijos:
Migracijos komisijos pirmininkė Guoda Burokienė, mob. 8 668 42 676