Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Kaimo reikalų komitetas nagrinėjo I ir II kartos biodegalų reglamentavimą

2017 m. gegužės 3 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kaimo reikalų komitetas, siekdamas įgyvendinti 2015 m. rugsėjo 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2015/1513, kuria iš dalies keičiamos Direktyva 98/70/EB dėl benzino ir dyzelinių degalų (dyzelino) kokybės ir Direktyva 2009/28/EB dėl skatinimo naudoti atsinaujinančių išteklių energiją, reikalavimus, išnagrinėjo Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo Nr. XI-1375 1, 2, 6, 38, 58 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIIP-511 ir jam pritarė.

Pagrindinis įstatymo projekto tikslas – nustatyti, kokias proporcijas sudaro biodegalai ir skystieji bioproduktai, pagaminti iš maistui tinkamų žaliavų, ir biodegalai ar degalai, pagaminti iš maistui netinkamų, atliekinių žaliavų, apskaičiuojant 10 procentų atsinaujinančių išteklių energijos dalį transporto sektoriaus galutiniame energijos suvartojime. Įstatymo projekte siūloma nustatyti, kad:

  • didžiausia bendra biodegalų ir skystųjų bioproduktų, pagamintų iš javų ir kitų krakmolingų augalų, cukrų ir aliejinių augalų bei augalų, auginamų žemės ūkio paskirties žemėje kaip pagrindinis pasėlis energijos gamybos tikslais (t. y. maistui tinkamų žaliavų), dalis turi būti ne didesnė kaip 7 procentai transporto sektoriaus galutinio energijos suvartojimo (I kartos biodegalų siektinas rodiklis);

  • siektina biodegalų, pagamintų iš žaliavų, ir kitų degalų, numatytų Lietuvos Respublikos energetikos ministro patvirtintame sąraše, (maistui netinkamų, atliekinių žaliavų) dalis sudarytų 0,5 procento transporto sektoriaus galutinio energijos suvartojimo (II kartos biodegalų siektinas rodiklis).

    Įstatymo projektui pritarė Aplinkos, Energetikos ir Susisiekimo ministerijų bei Biodegalų asociacijos atstovai, nors pastarieji siūlė alternatyvų I ir II kartos biodegalų reglamentavimo variantą.

    Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo Nr. XI-1375 1, 2, 6, 38, 58 straipsnių ir priedo pakeitimo įstatymo projektą dar nagrinės Seimo Aplinkos apsaugos komitetas, kuris vertins visus komitetų ir alternatyvius pasiūlymus.

     

    Parengė

    Kaimo reikalų komiteto biuro patarėjas

    Rolandas Juknevičius, tel. (8 5) 239 6845, el. p. [email protected]

     

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti