Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Laisvės premijų komisija laukia siūlymų dėl pretendentų 2017 metų Laisvės premijai gauti

2017 m. rugsėjo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Laisvės premijų komisija kviečia visuomenines organizacijas ir asociacijas, kūrybines sąjungas, bendruomenes, akademinę bendruomenę, valstybės ir savivaldybių institucijas, visus Lietuvos Respublikos piliečius iki 2017 m. spalio 31 d. siūlyti pretendentus 2017 metų Laisvės premijai gauti.

Pretendentais Laisvės premijai gauti gali būti Lietuvos Respublikos ir užsienio valstybių fiziniai, viešieji ir privatūs juridiniai asmenys, nusipelnę laisvei, demokratijai ir žmogaus teisėms. Premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą. Laisvės premija ir „Laisvės“ statulėlė bus iškilmingai įteiktos Laisvės gynėjų dieną – 2018 m. sausio 13-ąją – Seime, Kovo 11-osios Akto salėje.

Siūlant pretendentus, Laisvės premijų komisijai iki šių metų 2017 m. spalio 31 d. būtina pateikti šiuos dokumentus:

1) dviejų pretendentą siūlančių pareiškėjų rekomendacijas;

2) pretendento veiklos ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją ar skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą aprašymą;

3) papildomai galima pateikti ir kitą medžiagą, atskleidžiančią pretendento darbų reikšmę ir išskirtinumą.

Dokumentus prašoma siųsti adresu:

Laisvės premijų komisijai, Gedimino pr. 53, 01109 Vilnius (el. paštas [email protected]).

 

Laisvės premijos įstatymą Seimas priėmė 2011 m. rugsėjo 15 d. Laisvės premijos buvo paskirtos – aktyviam kovotojui už laisvę ir demokratiją, žmogaus teisių gynėjui, Rusijos disidentui Sergejui Kovaliovui, kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui ir vadovui, pogrindinės spaudos leidėjui Antanui Terleckui, kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronika“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo katalikų komiteto nariui, arkivyskupui Sigitui Tamkevičiui, Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš „Solidarumo“ lyderių, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, Lenkijos dienraščio „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui Adamui Michnikui, Prezidentui Valdui Adamkui ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininkui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Vytautui Landsbergiui.

 

Komisijos pirmininkė

Radvilė Morkūnatė-Mikulėnienė, tel. (8 5) 239 6657

 

Papildoma informacija:

Komisijų sekretoriato patarėja

Danguolė Stonytė, tel. (8 5) 239 6561

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti