2017 m. spalio 12 d. pranešimas žiniasklaidai
Spalio 11 d. Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija, dalyvaujant Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (NRD), Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos aklųjų sporto federacijos, Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos, Lietuvos parolimpinio komiteto, Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto, Lietuvos specialiosios olimpiados komiteto atstovams svarstė neįgaliųjų sporto finansavimo ir neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą problemas.
NRD direktorė Asta Kandratavičienė pažymėjo, kad neįgaliųjų sporto rėmimas ir neįgaliųjų sporto klausimai yra labai svarbūs ir skirti dėmesio jiems norėtųsi daugiau. Iš visų NRD programoms skirtų lėšų tik 5,4 proc. skirta sporto veikloms. Anot A. Kandratavičienės, sporto veiklų finansavimas yra numatytas neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektuose savivaldybių lygmeniu ir neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektuose. 2016–2017 m. 39 savivaldybėse įgyvendinami 79 neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektai. Finansuojamos nuolatinio pobūdžio ne rečiau kaip du kartus per savaitę vykstančios šios veiklos: įvairių sporto šakų nuolatinės treniruotės, kūno kultūros pratybos, aktyvi fizinė veikla ir nenuolatinės veiklos (varžybos, renginiai, treniruočių stovyklos).
Kūno kultūros ir sporto departamento atstovai komisijos nariams pristatė pagrindinius teisės aktus ir kitus dokumentus, kuriais vadovaujantis yra skiriamos valstybės biudžeto lėšos neįgaliųjų programoms įgyvendinti, taip pat informaciją apie kūno kultūros ir sporto departamento lėšas, skirtas 2017 m. neįgaliųjų programų finansavimui, ir šių lėšų paskirstymą.
Išklausę pranešimų, komisijos nariai dalyvavo diskusijoje, domėjosi neįgaliųjų sporto finansavimo ir socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą problemomis.
Komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, apibendrindamas diskusiją, akcentavo, kad trūksta neįgaliųjų sporto finansavimo aiškumo. Todėl komisija nusprendė siūlyti Lietuvos Respublikos Vyriausybei:
1) neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdomą neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektų finansavimo savivaldybių lygmeniu programą tęsti, jai skirti daugiau lėšų, ją vykdant, finansuoti tik sporto klubų projektus;
2) neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atskirai vykdomas neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektų (sporto federacijų, sporto komitetų) finansavimo programas sujungti į vieną programą, nustatyti aiškius finansavimo kriterijus, ir šios programos vykdytoju paskirti Kūno kultūros ir sporto departamentą prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.
Parengė:
Komisijų sekretoriato patarėja
Rita Beinorienė tel. (8 5) 239 6219, el. p. [email protected]