2017 m. spalio 19 d. pranešimas žiniasklaidai
Vakar Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisija posėdyje svarstė, kokius pokyčius numatė Sveikatos apsaugos ministerija 2018 m. psichikos sveikatos, ypač nemedikamentinio gydymo, paslaugų prieinamumo, kokybės didinimo ir finansavimo srityse.
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pristatė numatomus pokyčius dėl pirminių psichikos sveikatos paslaugų finansavimo. Pažymėta, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. nuo 20 000 iki 17 000 bus mažinamas maksimalus gydytojui psichiatrui, medicinos psichologui, psichikos sveikatos slaugytojui ir socialiniam darbuotojui priskirtų gyventojų skaičius. Tam numatyta papildomai skirti 1,7 mln. eurų.
Posėdyje akcentuota, kad nuo 2018 m. bus taip pat pradėtos teikti dvi naujos pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos, už kurias bus mokamas skatinamasis priedas: paciento būklės psichodiagnostinis įvertinimas, įtariant bandymą nusižudyti, ir pirminė psichologinė-psichoterapinė intervencija, teikiama individualiai ir grupei asmenų. Šių paslaugų finansavimui numatyta papildomai skirti 2,3 mln. eurų.
Komisijos pirmininko Mykolo Majausko teigimu, „sveikintina, kad pirminio lygio psichikos sveikatos paslaugų finansavimas auga, tačiau tenka apgailestauti, kad antrinio lygio psichikos sveikatos, ypač nemedikamentinio gydymo, paslaugų finansavimas išlieka itin žemas“.
Komisijos nariai sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai pateikė nemažai klausimų dėl numatomų pokyčių psichikos sveikatos srityje: psichiatrų ir psichologų darbo užmokesčio didinimo galimybių, skatinamųjų priemonių, psichoterapijos paslaugų bazinių kainų ir kt.
Komisija ketina ateityje svarstyti, kaip yra įgyvendinami numatyti pokyčiai psichikos sveikatos paslaugų finansavimo srityje, aktyviai vykdyti parlamentinę kontrolę.
Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas
Mykolas Majauskas, mob. 8 612 90001
Parengė
Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato vedėja
Jolita Krumplytė, tel. (8 5) 239 6855