2017 m. gruodžio 20 d. pranešimas žiniasklaidai
Susirinkę į Komisijos posėdį Teisingumo ministerijos, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos, taip pat joms pavaldžių institucijų atstovai negalėjo paaiškinti, kodėl Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT), būdama nacionaline institucija, atsakinga už dalyvavimą Vartotojų apsaugos bendradarbiavimo tinkle, sukurtame ES Reglamento (EB) Nr. 2006/2004 pagrindu, nesikeitė informacija su kitų šalių atsakingomis institucijomis ar nekėlė šios problemos ES mastu, nors problemos egzistavimas buvo atskleistas dar prieš kelerius metus.
„Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atliktas tyrimas, atskleidęs kad tam tikrų maisto produktų, parduodamų Vokietijos ir Lietuvos rinkose, skiriasi ne tik sudėtis, bet ir skonis, spalva bei kitos savybės, nėra atliktas oficialios valstybinės kontrolės metu, todėl šio tyrimo duomenys nėra pakankami, kad Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) pradėtų tyrimą dėl galimai nesąžiningos komercinės veiklos,“ – Komisijos posėdyje kalbėjo VVTAT direktoriaus pavaduotoja Neringa Baronienė ir pabrėžė, „kad Lietuva laukia vieningos metodikos, kurią Europos Komisija (EK) žada patvirtinti kovo pabaigoje. Tik tuomet bus galima atlikti tokį tyrimą.“ N. Baronienė informavo Komisiją, kad dar šią savaitę VVTAT pirmoji iš ES šalių atsakingų institucijų pateikė EK paraišką dėl finansavimo skyrimo sprendžiant dvejopos kokybės maisto produktų problemą ir yra pasiruošusi aktyviai dalyvauti šios problemos sprendime.
„Niekas nieko nedarė“, – tokią nuomonę šios dienos posėdyje išsakė Komisijos nariai. „Tenka apgailestauti dėl susidariusios situacijos vartotojų teisių apsaugos srityje“, – apibendrindama diskusiją kalbėjo Komisijos pirmininkė Guoda Burokienė, ir pabrėžė, – „nuosekliai sieksiu, kad vartotojų teisių apsauga taptų valstybės prioritetu“.
Daugiau informacijos:
Komisijos pirmininkė Guoda Burokienė, tel. (8 5) 239 6705
Parengė
Seimo kanceliarijos Komisijų sekretoriato patarėja
Jolita Šedauskienė, tel. (8 5) 239 6860, el. p. [email protected]