Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

2017 m. sausio 13 d. pranešimas žiniasklaidai

Seimo kanceliarijos (aut. Dž. G. Barysaitė) nuotr.

 

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite,

brangūs Laisvės gynėjai, žuvusiųjų už Laisvę artimieji, visi, kurie kovojote už Laisvę,

Laisvės premijos laureate Prezidente Valdai Adamkau,

Laisvės premijos laureate Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo Pirmininke Vytautai Landsbergi,

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai, gerbiamasis Ministre Pirmininke, Seimo ir Vyriausybės nariai, Jūsų Ekscelencijos ambasadoriai,

garbūs svečiai,

 

šiandien mūsų valstybei – ypatinga diena. Minime Sausio 13-ąją. Mūsų visų buvimas čia liudija, kad lygiai taip pat, kaip ir prieš dvidešimt šešerius metus, mums svarbios vertybės ir idealai, kuriuos puoselėja tik brandi bendruomenė.

1991 metų sausį susitelkimas ir vienybė atvedė ginti Atkuriamojo Seimo, Vilniaus televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos komiteto pastato, Juragių televizijos, Sitkūnų radijo retransliacijos stočių bei kitų nepriklausomos valstybės gyvavimą ir mūsų žmonių Laisvę užtikrinančių strateginių objektų.

„Kiekvienas gimsta laisvas“, – skelbė plakatai Sausio įvykiuose dalyvavusių ir Lietuvos nepriklausomybę gynusių žmonių rankose. Neįmanoma pavergti žmogaus, kuris yra laisvas širdyje – šis žinojimas padėjo būti stipriems ir išlikti nepalaužiamiems net mirties akivaizdoje.

Krauju paženklinti Sausio 13-osios įvykiai amžiams išliks mūsų atmintyje. Lenkiu galvą prieš visus žuvusiuosius. Dedu ranką prie širdies, nes tikiu, kad jų atminimas stiprina, telkia ir teikia drąsos ištikimai žengti laisvos Lietuvos keliu. Telydi pagarba ir šviesa tuos, kurių gyvenimai lėmė, lemia ir lems mūsų teisę gyventi Laisvėje. Kviečiu pagerbti Jų atminimą:

 

Loreta Asanavičiūtė,

Virginijus Druskis,

Darius Gerbutavičius,

Rolandas Jankauskas,

Rimantas Juknevičius,

Alvydas Kanapinskas,

Algimantas Petras Kavoliukas,

Vytautas Koncevičius,

Vidas Maciulevičius,

Titas Masiulis,

Alvydas Matulka,

Apolinaras Juozas Povilaitis,

Ignas Šimulionis,

Vytautas Vaitkus.

 

Ačiū.

Per dvidešimt šešerius metus užaugo nauja karta. Jai perduodame Laisvės daigą, kurį mums padovanojo mūsų tėvai ir seneliai, matę nepriklausomą Lietuvą prieš beveik šimtmetį. Būtent Laisvės idėja, kuri buvo išplėšta iš mūsų tėvų, mums suteikė jėgų ir vilčių 1991 metais. Laisvės gynėjų dvasia nesensta ir ji turi būti perduodama jaunajai kartai. Tvirtai tikiu, kad ši ir ateities kartos neleis 1991 metų sausio įvykiams paskęsti užmarštyje. Tegul metams, amžiams bėgant, stiprėja bendrumo jausmas, o Laisvės gynimas ir jos įprasminimas atsispindi kasdieniuose darbuose! Ačiū Jums!

   Naujausi pakeitimai - 2017-01-13 12:20
   Rimas Rudaitis

  Siųsti el. paštuSpausdinti