Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime minima Romos sutarties 60 metų sukaktis

20117 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

 

 

„60 metų – svarbi simbolinės reikšmės sukaktis, telkiant visų mūsų pastangas kurti ateities Europą. Vertinant iš istorinės perspektyvos 60 metų tik epizodas šimtus ar tūkstantį metų skaičiuojančių valstybių istorijoje. Tačiau 60 metų „vienos Europos“ tapo labai reikšmingu laikotarpiu, mano giliu įsitikinimu – negrįžtamai pakeitusiu Europos kontinento raidą“, – taip Romos sutarties 60-mečiui skirtoje konferencijoje kalbėjo Seimo Pirmininko pavaduotojas, Europos reikalų komiteto pirmininkas Gediminas Kirkilas.

 

 

G. Kirkilas konferencijoje pabrėžė Lietuvos besąlygišką paramą Ukrainos, Gruzijos, ir kitų apsisprendusių valstybių europietiškam pasirinkimui, nepaisant to, kad pastaruoju metu Sąjunga patiria integracijos nuovargį ir pastaruoju metu sulaukia ypač dažnų kritikos strėlių.

Konferencijos dalyvius pasveikino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, sakydamas, kad „mums, Lietuvos piliečiams, ES nėra vien laisvos rinkos erdvė, tai – esminė demokratijos, pagarbos žmogui ir ekonominės gerovės garantija. Be šių pamatinių vertybių Europos projektas nebūtų gyvybingas. Europa yra Lietuvos nacionalinio identiteto ir valstybės pažangos dalis“.

 

 

Pirmoje konferencijos dalyje diskutuota apie ES ateitį, neatsiribojant ir nuo ES valstybėms Europos Komisijos pirmininko Žano Klodo Junkerio (Jean-Claude Juncker) pateiktų penkių Sąjungos ateities scenarijų.

Diskusiją pradėjęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pastebėjo, kad šiandien būtina susimąstyti apie lyderystę ir atsakomybės prisiėmimą, kad turime būti ne pasyviais įvykių stebėtojais, o jų formuotojais. Pasak ministro, ryškėjant lyderystės krizei Europoje, žmonės pradeda nusivilti politikais, Europos institucijomis, todėl valdžiai, kuri save kartais vadina elitu, reikia susimąstyti, kad elitas yra ne tai, kas save pasiskyrė, o tai, kas supranta žmones ir jaučia ryšį su jais.

 

 

Konferencija tęsis iki 14 val. Antroje jos dalyje, kuri prasidės 12 val., bus diskutuojama apie  geopolitines realijas ir būdus stiprinti ES vidaus bei išorės saugumą.

 

Kviečiame konferenciją tiesiogiai stebėti internetu, Seimo „YouTube“ paskyroje, televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, LRT Kultūros kanalu, DELFI portale.

 

Konferencijos programa

Seimo kanceliarijos nuotraukos (aut. – O.Posaškova). Daugiau nuotraukų Seimo FLICKR paskyroje

 

Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Asta Markevičienė, tel. (8 5) 239 6202, el. p. [email protected]

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti