Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Seime įvyko diskusija dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo apribojimų

2017 m. balandžio 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Kaimo reikalų komiteto ir Europos Parlamento nario Broniaus Ropės balandžio 19 d. organizuotoje diskusijoje „Dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo apribojimų“ gausiai susirinkę ūkininkai ir įvairių institucijų atstovai išklausė žemės ūkio viceministro Artūro Bogdanovo, Europos Komisijos eksperto Tomo Vydmano (Thomas Wiedmann), Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko J. Talmanto pranešimus apie žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo aktualijas Lietuvoje bei diskutavo apie galimybę atsisakyti šios žemės įsigijimo apribojimų.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – O. Posaškova)

 

Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas pabrėžė, kad dėl žemės ūkio paskirties žemės pardavimo yra daug įvairių požiūrių ir nuomonių, tačiau šiandien negali būti priimtas joks sprendimas. Šiuo metu susidarė situacija, kuomet iš vienos pusės ūkininkai prašo nenaikinti jau beveik 3 metus galiojančių apribojimų, o iš kitos pusės Europos Komisija nurodo, kad dabartinis teisinis reguliavimas neatitinka ES teisės reikalavimų ir siūlo beveik visus juos naikinti.

A. Stančikas atkreipė dėmesį, kad nuo 2015 m. gegužės 1 d. Lietuvoje laisva valstybinė žemės ūkio paskirties žemė nėra parduodama, išskyrus keletą išimčių. „Saugikliai“ yra nustatyti asmenims, kurie nori įsigyti privačią žemės ūkio paskirties žemę, tačiau tokie ar net dar griežtesni apribojimai egzistuoja daugelyje Europos valstybių. Juos akcentavo ir Europos Parlamento narys B. Ropė.

Seime šiuo metu yra svarstomas Žemės ūkio ministerijos pagal Europos Komisijos pastabas patobulintas Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo projektas Nr. XIIP-1902(3). Kaimo reikalų komitetas, paskirtas pagrindiniu, balandžio 26 d. organizuoja klausymus, kurių metu aptars gautus pasiūlymus ir išklausys nuomones, o gegužės 3 d. planuoja svarstyti šį įstatymo projektą komiteto posėdyje.

Komitetas tikisi suderinti visų suinteresuotų pusių interesus dėl žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo ribojimų ateities, o galutinai šį klausimą spręs Seimas.

 

Parengė

Kaimo reikalų  komiteto biuro  patarėja

Gintarė Dešukaitė, tel. (8 5) 239 6316, el. p. gintare.dešukaite@lrs.lt

 

 

 

 

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti