Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Žmogaus teisių komiteto konferencijoje aptarti nekaltumo prezumpcijos klausimai

2017 m. gruodžio 8 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka (aut. – Olga Posaškova)

 

Gruodžio 8 d. Seimo Žmogaus teisių komitetas Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga surengtoje konferencijoje „Asmens apsauga – valstybės pareigos ir atsakomybė“, buvo aptarta nekaltumo prezumpcijos principo apimtis ir šio principo įgyvendinimo klausimai. Taip pat kalbėta apie vaiko situaciją nekaltumo prezumpcijos aspektu bei vaiko interesų pažeidimus „nurašant“ jį dėl jo tėvų situacijos ar jo ligos.

Konferenciją pasveikinęs generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kalbėjo apie naujųjų laikų grėsmes nekaltumo prezumpcijos užtikrinimui. „Anksčiau kalbėjome , kad tiek musei, tiek politikui didžiausią grėsmę kelia laikraštis, dabar grėsmingu patapo internetinės komunikacijos mygtukas. Virtualus linčo teismas nemažiau grėsmingas už realų“, – pastebėjo E. Pašilis.

Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė pažymėjo, kaip yra svarbu, žmogaus teises vertinti platesniu aspektu. Dažniausiai jos aptariamos kaip nediskriminavimo principo įtvirtinimas, tačiau nekaltumo prezumpcija, pasak profesoriaus, turi būti ne mažiau gerbiamas principas, jei kalbame apie visapusę žmogaus teisių apsaugą.

Konstitucinio Teismo teisėja prof. dr. Danutė  Jočienė aptarė nekaltumo prezumpcijos principo aiškinimą Europos Žmogaus teisių Teismo praktikoje, profesorė dr. Liudvika Meškauskaitė savo pranešime didelį dėmesį skyrė privataus gyvenimo ir asmens duomenų  apsaugai.

Konferencijoje pranešimus skaitė psichiatras, Žmogaus teisių komiteto visuomeninis ekspertas Linas Slušnys, Lietuvos teisės instituto vyr. mokslo darbuotojas dr. Justas Namavičius; Seimo narė dr. Aušra Maldeikienė, Seimo kontrolierius Raimondas Šukys, Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus vyresnysis patarėjas Egidijus Meilus. Renginio metu buvo pateikta nemažai pasiūlymų dėl teisės aktų pakeitimų, kurie reikalingi efektyvesnei žmogaus teisių apsaugai. Šie pasiūlymai bus nagrinėjami komitete.

Konferencijos vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Konferencijos nuotraukų galerija.

 

Žmogaus teisių komiteto biuro patarėja

Eglė Gibavičiūtė, tel. (8 5) 239 6809, el. p. [email protected];

 


  Siųsti el. paštuSpausdinti