Lietuvos valstybės simboliai Seimo rūmai Seimo logotipas

Laikinosios tyrimo komisijos reglamentas

 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos Seimo

2018 m. rugsėjo 25 d. nutarimu

Nr. XIII-1495 sudarytos

Laikinosios tyrimo komisijos

2018 m. spalio 10 d. posėdyje

 

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO LAIKINOSIOS TYRIMO KOMISIJOS

DĖL GALIMOS NETEISĖTOS ĮTAKOS IR (AR) POVEIKIO LIETUVOS POLITIKAMS, VALSTYBĖS TARNAUTOJAMS IR POLITINIAMS PROCESAMS LIETUVOJE PARLAMENTINIO TYRIMO ATLIKIMO

REGLAMENTAS

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

  1. Šis Reglamentas nustato Seimo 2018 m. rugsėjo 25 d. nutarimu Nr. XIII-1495 sudarytos Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dgalimos neteisėtos įtakos ir (ar) poveikio Lietuvos politikams, valstybės tarnautojams ir politiniams procesams Lietuvoje parlamentinio tyrimo atlikimo (toliau – Komisija) darbo tvarką.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos Seimo statutu, Lietuvos Respublikos Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymu, šiuo Reglamentu bei kitais teisės aktais.

II. KOMISIJOS NARIAI IR KOMISIJAI TALKINANTIS PERSONALAS

3. Komisijos pirmininkas:

3.1. organizuoja Komisijos darbą;

3.2. rengia Komisijos posėdžių darbotvarkių projektus;

3.3. šaukia Komisijos posėdžius ir jiems pirmininkauja;

3.4. vadovauja Komisijai talkinančių Seimo kanceliarijos tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartį, darbui;

3.5. vykdo kitus teisės aktų suteiktus įgaliojimus.

4. Komisija gali pavesti Komisijos nariui ar Komisijos narių grupei atlikti su Komisijos veikla susijusias funkcijas.

5. Komisijai talkina Seimo kanceliarija.

III. KOMISIJOS VEIKLOS FORMA

6. Komisija savo kompetencijai priklausančius klausimus svarsto ir sprendimus priima posėdyje, laikydamasi Lietuvos Respublikos Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatyme, Lietuvos Respublikos Seimo statute bei šiame Reglamente nustatytos tvarkos.

7. Komisijos posėdžiai paprastai yra vieši, išskyrus Reglamento 13 punkte numatytus atvejus.

8. Jeigu Komisijos narys negali dalyvauti posėdyje, jis privalo apie tai pranešti Komisijos pirmininkui.

9. Posėdžiai yra protokoluojami ir daromas jų garso įrašas. Posėdžio protokolą rašo posėdžio sekretorius (Komisijai talkinantis Seimo kanceliarijos darbuotojas), vadovaudamasis Seimo valdybos sprendimu patvirtintomis Seimo komitetų ir komisijų posėdžių protokolų rašymo taisyklėmis.

10. Posėdžio protokolą pasirašo posėdžio pirmininkas ir posėdžio sekretorius.

11. Prireikus, posėdžio garso įrašai gali būti iššifruojami. Iššifruotas posėdžio garso įrašas prilyginamas Komisijos posėdžio protokolui. Komisijos nariai turi teisę susipažinti su posėdžio garso įrašu.

IV. PASIRENGIMAS KOMISIJOS POSĖDŽIUI

12. Komisijos posėdžio darbotvarkės projektą rengia Komisijos pirmininkas, atsižvelgdamas į Komisijos narių pasiūlytus svarstyti klausimus. Pasiūlymas įtraukti klausimą į posėdžio darbotvarkę turi būti pagrįstas dokumentais arba kitokiais argumentais, rodančiais siūlomo nagrinėti klausimo svarbą. Jei Komisijos nario pasiūlytas klausimas į darbotvarkės projektą neįtrauktas, jį pateikusiam Komisijos nariui pasiūloma pasisakyti dėl darbotvarkės posėdžio pradžioje. Darbotvarkę tvirtina Komisija savo sprendimu.

13. Atsižvelgiant į numatomo nagrinėti darbotvarkės klausimo pobūdį, gali būti sprendžiama dėl uždaro Komisijos posėdžio organizavimo. Uždari Komisijos posėdžiai rengiami, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 7 straipsnio 6 dalimi.

14. Komisijos nariai ir kviečiami į Komisijos posėdį kiti asmenys apie numatomą Komisijos posėdį, jo vietą ir laiką informuojami ne vėliau kaip likus 48 valandoms iki posėdžio pradžios. Visuomenei apie Komisijos posėdį paskelbiama per Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrių.

15. Komisijos išvados projektas ne vėliau kaip prieš 24 valandas iki Komisijos posėdžio pradžios pateikiamas Komisijos nariams susipažinti.

V. KOMISIJOS POSĖDŽIO DALYVIAI

16. Uždarame posėdyje gali dalyvauti tik kviestieji asmenys. Rengiant uždarus posėdžius, kviečiamųjų asmenų sąrašas sudaromas pagal komisijos narių pageidavimus, vadovaujantis principu „Būtina žinoti“.

17. Posėdyje dalyvaujantys asmenys ir teikiantys Komisijai paaiškinimus ar kitokią informaciją pasirašytinai įspėjami dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų pranešimų, paaiškinimų, informacijos ar kitokių duomenų teikimą (priedas). Asmenys, teikiantys Komisijai paaiškinimus, negali būti verčiami teikti paaiškinimus prieš save, savo šeimos narius ar artimus giminaičius, tačiau, jiems sutikus duoti paaiškinimus, šie asmenys turi būti pasirašytinai įspėti dėl atsakomybės už melagingų duomenų teikimą Komisijai.

18. Posėdyje ar posėdžio dalyje, kurioje numatoma susipažinti su valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančia informacija, negali dalyvauti asmenys, kuriems teisės aktų nustatyta tvarka nesuteikta teisė susipažinti su valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančia informacija.

VI. KOMISIJOS POSĖDŽIO TVARKA

19. Komisijos pirmininkas pristato Komisijos posėdžio darbotvarkės klausimus ir pasiūlo posėdžio dalyviams pasisakyti ir/ar pateikti siūlymus darbotvarkei. Nuomonę dėl posėdyje numatomų nagrinėti klausimų, Komisijai pritarus, gali išsakyti kiti posėdžio dalyviai (kviesti asmenys).

20. Pasisakymams dėl darbotvarkės klausimo ir jo pristatymui skiriama iki 10 minučių, Komisijos nario – iki 5 minučių, kitų posėdžio dalyvių – iki 2 min. Posėdžio pirmininkui pasiūlius ir Komisijai pritarus, gali būti nustatyta kitokia darbotvarkės klausimo pristatymo ir pasisakymams skiriamo laiko trukmė.

21. Teisę pasisakyti Komisijos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams suteikia posėdžio pirmininkas. Pirmiausiai žodis suteikiamas Komisijos nariams, po to, pirmininkui leidus, pasisako kiti posėdžio dalyviai.

22. Posėdžio dalyvių pasisakymai (teikiami klausimai) turi būti susiję su tuo metu posėdyje nagrinėjamu klausimu ir, esant galimybei, nurodytas asmuo, kuriam yra skiriamas konkretus klausimas. Išklausęs atsakymą ir Komisijos pirmininkui leidus, klausiantysis turi teisę užduoti papildomus klausimus, tačiau jie turi būti susiję su pirmuoju klausimu.

23. Jeigu darbotvarkės klausimui išnagrinėti reikalingas išsamesnis aptarimas, posėdžio pirmininkas gali pasiūlyti konkretų klausimą nagrinėti artimiausiame Komisijos posėdyje.

24. Posėdžio pirmininkas gali pasisakyti be eilės.

VII. TVARKOS UŽTIKRINIMAS KOMISIJOS POSĖDYJE

25. Posėdžio pirmininkas gali nutraukti posėdžio dalyvių pasisakymus ir juos įspėti, jeigu šie nesilaiko šio Reglamento ir savo pasisakymais ar elgesiu trukdo Komisijos darbą.

26. Posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma Komisija gali reikalauti išeiti iš posėdžio asmenis, trukdančius Komisijos darbą. Toks Komisijos sprendimas įrašomas į posėdžio protokolą.

VIII. KOMISIJOS SPRENDIMAI

27. Įgyvendindama savo įgaliojimus Komisija priima sprendimus, kurie įrašomi į Komisijos posėdžio protokolą.

28. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, priimamas sprendimas, už kurį balsavo Komisijos pirmininkas.

IX. VISUOMENĖS INFORMAVIMAS

29. Informaciją apie tyrimo eigą visuomenės informavimo priemonėms Komisijos vardu teikia jos pirmininkas arba Komisijos įgaliotas narys. Komisijos nariai, posėdyje pareiškę atskirąją nuomonę dėl tyrimo išvadų, turi teisę apie tai pateikti informaciją.

30. Kol Komisija nepateiks savo išvados, Komisijos nariai ir kiti, su Komisijos tyrimu susiję ar tyrime dalyvaujantys asmenys, privalo susilaikyti nuo preliminarių vertinimų ir/ar komentarų Komisijoje nagrinėtais klausimais.

31. Komisija, pateikusi Seimui Komisijos atlikto tyrimo išvadą, apie tai praneša visuomenės informavimo priemonėms. Duomenys ar žinios, kurie yra valstybės, komercinė, banko, tarnybinė ar kita įstatymų saugoma paslaptis, neskelbiami.

X. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

32. Šiame Reglamente ir kituose teisės aktuose nenumatyti Komisijos darbo tvarkos klausimai sprendžiami Komisijai priimant sprendimą šio Reglamento VIII skirsnyje nustatyta tvarka.

33. Šis Reglamentas gali būti keičiamas kiekvieno Komisijos nario pasiūlymu. Pasiūlymai pakeisti šį Reglamentą pateikiami Komisijos pirmininkui. Komisijos pirmininkas užtikrina, kad pasiūlymai būtų perduoti svarstyti visiems Komisijos nariams, jie būtų apsvarstyti Komisijos posėdyje ir dėl jų priimtas Komisijos sprendimas.

 

 

 

 

Lietuvos Respublikos Seimo

2018 m. rugsėjo 25 d. nutarimu

Nr. XIII-1495 sudarytos Laikinosios tyrimo komisijos reglamento, patvirtinto Komisijos

2018 m. spalio 10 d. posėdyje,

priedas                                

 

 

Aš,_________________________________________________________________

(vardas ir pavardė)

p a t v i r t i n u,

kad esu įspėtas (įspėta) dėl baudžiamosios atsakomybės už melagingų pranešimų, paaiškinimų, informacijos ar duomenų teikimą Lietuvos Respublikos Seimo 2018 m. rugsėjo 25 d. nutarimu Nr. XIII-1495 sudarytai laikinajai tyrimo komisijai (pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 235 straipsnio 2 dalį).

____________________ _______________

(parašas)                              (data)

 

   Naujausi pakeitimai - 2018-10-10 16:02
   Rivena Zegerienė

  Siųsti el. paštuSpausdinti