Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Zigmantas Balčytis
2020–2024 m. kadencija
Seimo narys nuo 2020-11-13
Iškėlė: Lietuvos socialdemokratų darbo partija
Išrinktas: Šilutės (Nr. 32) apygardoje
Kontaktai Kontaktai
Kab. I-405
Tel. (0 5) 209 6736
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos
|
Biografija Biografija

2024 m. gegužės 27 d.

Šią dieną darbotvarkės nėra

Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seimo komitetuose

2020-12-08Audito komitetas, Komiteto pirmininkas
2020-12-17Ateities komitetas, Komiteto narys
2020-11-19 – 2020-12-07Audito komitetas, Komiteto narys

Seimo komisijose

2020-12-04Energetikos ir darnios plėtros komisija, Komisijos narys

Seimo frakcijose

2021-10-19Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, Frakcijos narys
2021-05-20 – 2021-10-18Lietuvos regionų frakcija, Frakcijos narys
2020-11-13 – 2021-05-19Mišri Seimo narių grupė, Frakcijos narys

Parlamentinėse grupėse

2020-11-19 Laikinoji grupė „Už šeimą“, narys
2020-12-10 Laikinoji Kultūros paveldo, Europos kultūros kelių ir šv. Jokūbo kelio grupė, narys
2020-12-08 Laikinoji Lietuvos pajūrio bičiulių grupė, narys
2020-12-11 Laikinoji Neringos bičiulių grupė, narys
2021-01-07 Laikinoji Tauragės regiono bičiulių grupė, narys
2020-11-19 Laikinoji Žemaičių grupė, narys
2020-12-17 Tarpparlamentinių ryšių grupė su Belgijos Karalyste, Nyderlandų Karalyste ir Liuksemburgo Didžiąja Hercogyste, narys
Duomenų nėra

Seimo interneto svetainėje skelbiamos Seimo narių biografijos yra sudarytos ir tikslinamos pagal Seimo narių pateiktą ir su jais suderintą informaciją.

 

Gimimo data

1953 m. lapkričio 16 d.

Gimimo vieta

Šilutės r. Juodžių k., Lietuva

 

 

Išsilavinimas

 

1971–1976

Vilniaus universiteto Ekonominės kibernetikos ir finansų fakultetas, ekonomistas-matematikas

1968–1971

Šilutės 1-oji vidurinė mokykla (dabar – Šilutės pirmoji gimnazija)

1968

Šilutės rajono Žemaitkiemio aštuonmetė mokykla (dabar panaikinta)

 

 

Darbo patirtis

 

2020–2024

Seimo narys

2009–2019

Europos Parlamento narys (2 kadencijos)

2006

Laikinai ėjo Ministro Pirmininko pareigas

2005–2007

Finansų ministras

2001–2005

Susisiekimo ministras

2000–2009

Seimo narys

1996–2000

Bendra Lietuvos ir Vengrijos įmonė „Lithun“, generalinio direktoriaus pirmasis pavaduotojas

1994–1996

Vilniaus apskrities valdytojo pavaduotojas

1992–1994

Vilniaus asfalto betono gamykla, direktorius

1989–1991

Profesinių sąjungų reikalų valdytojas ir mokymo centro direktorius

1984–1989

Lietuvos nacionalinė filharmonija, direktoriaus pavaduotojas

1978–1984

Komjaunimo organizacija

1976–1978

Maisto pramonės ministerijos Projektavimo-konstravimo biuras, inžinierius, vyr. inžinierius

 

 

Politinė karjera

 

Nuo 2020 m.

XIII Seimo narys

2014

Dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose, pirmajame ture užėmė antrą vietą ir pateko į antrąjį rinkimų turą

2009–2019

Europos Parlamento narys, Europos Parlamento Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narys, Europos Parlamento Biudžeto kontrolės komiteto narys, Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto narys. Delegacijos ryšiams su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis narys, delegacijos su Kinijos Liaudies Respublika narys, delegacijos EURONEST parlamentinėje asamblėjoje vicepirmininkas, Užsienio reikalų komiteto pavaduojantis narys, 2014–2020 metų ES finansinės perspektyvos principų nustatymo laikinojo komiteto narys

2008–2009

X Seimo narys

 

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, narys (2008–2009)

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas

2005–2017

LSDP pirmininko pavaduotojas

2004–2008

IX Seimo narys

 

Ekonomikos komitetas, narys (2004–2006)

 

Biudžeto ir finansų komitetas, narys (2006–2008)

 

Europos reikalų komitetas, narys (2008)

 

Seimo delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkas

2001–2020

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) narys

2000–2004

VIII Seimo narys

 

Biudžeto ir finansų komitetas, narys

1994

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys

 

 

 

Kita

 

Apdovanotas Lietuvos valstybės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi; Portugalijos Respublikos Gra-Cru kryžiaus ordinu; atminimo ženklu už asmeninį indėlį plėtojant Lietuvos transatlantinius ryšius bei Lietuvos Respublikos pakvietimo į NATO proga; medaliu, skirtu Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 750-osioms metinėms paminėti; apdovanotas Rusijos Federacijos Afanasijaus Nikitino medaliu; 2018 m. Šilalės krašto Garbės piliečio ženklu; Šilutės r. „Sidabrinės nendrės“ apdovanojimu; Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio „Metų geradario“ nominacijos „Auksinio liūto“ ženklu; Šilalės r. apdovanojimu „Padėkos lašai“ už nuoširdžią, nuoseklią paramą bei meilę Šilalės krašto žmonėms; Juliaus Liudviko Vynerio „Metų filantropo“ apdovanojimu

Pomėgiai: tenisas, krepšinis, medžioklė, vandens slidžių sportas

 

 

Šeima

 

Žmona Severina, sūnus Donatas, dukra Kamilė

 

Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje