A
A
A
Neįgaliesiems
Seimo nariai




Kontaktai Kontaktai
Kab. II-410
Tel. (8 5) 239 6920
Darbotvarkė Darbotvarkė
|
Pareigos Pareigos
|
Biografija Biografija
|
Veikla Veikla
|
Pranešimai žiniasklaidai Pranešimai žiniasklaidai
|
Ataskaitos Ataskaitos

2023 m. vasario 8 d.


Sausis
Vasaris
Kovas
Balandis
Gegužė
Birželis
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Lapkritis
Gruodis
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1973
1972
1971
1970
1969
1968
1967
1966
1965
1964
1963
1962
1961
1960
1959
1958
1957
1956
1955
1954
1953
1952
1951
1950
1949
1948
1947
1946
1945
1944
1943
1942
1941
1940
1939
1938
1937
1936
1935
1934
1933
1932
1931
1930
1929
1928
1927
1926
1925
1924
1923
1922
1921
1920
1919
1918
1917
1916
1915
1914
1913
1912
1911
1910
1909
1908
1907
1906
1905
1904
1903
1902
1901
1900
Pasirinkti

Seniūnų sueigoje

2021-05-27 – 2021-09-14Seniūnų sueiga, narys

Seimo komitetuose

2020-11-24Biudžeto ir finansų komitetas, Komiteto pirmininko pavaduotojas
2020-11-19 – 2020-11-23Biudžeto ir finansų komitetas, Komiteto narys

Seimo komisijose

2020-11-24Jaunimo ir sporto reikalų komisija, Komisijos narys

Seimo frakcijose

2022-09-10Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, Frakcijos seniūno pavaduotojas
2021-09-10 – 2022-09-10Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“, Frakcijos narys
2021-05-25 – 2021-09-09Mišri Seimo narių grupė, Frakcijos seniūnas
2020-11-13 – 2021-05-25Mišri Seimo narių grupė, Frakcijos narys

Parlamentinėse grupėse

2020-12-17 Laikinoji Daugiafunkcių miškų puoselėjimo grupė, narys
2021-06-29 Laikinoji grupė „Seimo irklavimo klubas“, narys
2020-11-19 Laikinoji grupė „Už šeimą“, narys
2021-01-07 Laikinoji Lietuvos kariuomenės veteranų rėmimo grupė, narys
2020-12-08 Laikinoji Lietuvos pajūrio bičiulių grupė, narys
2021-03-30 Laikinoji Maldos grupė, narys
2021-11-05 Laikinoji Sūduvos bičiulių grupė, narys
2020-11-24 Laikinoji Šiaulių krašto bičiulių grupė, narys
2021-05-25 Laikinoji Vytauto Didžiojo universiteto absolventų „ŽŪA Alumni“ grupė, narys
2020-12-08 Seimo delegacija Viduržemio jūros regiono valstybių sąjungos Parlamentinėje Asamblėjoje, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Australijos, Naujosios Zelandijos ir kitomis Okeanijos šalimis grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Estijos Respublika grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Indijos Respublika grupė, pirmininko pavaduotojas
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Izraelio Valstybe grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Japonija grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Jungtine Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalyste grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis grupė, narys
2020-12-10 Tarpparlamentinių ryšių su Jungtiniais Arabų Emyratais grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Kazachstano Respublika grupė, narys
2021-09-23 Tarpparlamentinių ryšių su Kinijos Liaudies Respublika grupė, pirmininkas
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Latvijos Respublika grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Prancūzijos Respublika grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Sakartvelu grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Šiaurės Europos šalimis (Danijos Karalyste, Islandijos Respublika, Norvegijos Karalyste, Suomijos Respublika, Švedijos Karalyste) grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Šventuoju Sostu grupė, narys
2021-01-07 Tarpparlamentinių ryšių su Vokietijos Federacine Respublika grupė, narys

 

Gimimo data

1958 m. lapkričio 19 d.

Gimimo vieta

Paežerių k., Radviliškio r., Lietuva

 

 

Išsilavinimas

 

2008

Socialinių mokslų daktaras (ekonomikos kryptis)

2001

Stažuotė, Linkolno institutas, Bostonas, JAV

1999

Stažuotė, Vašingtonas, JAV

1999

Stažuotė, Ostinas, JAV

1998

Stažuotė, Kopenhaga, Danija

1995

Kauno technologijos universitetas, vadybos magistras

1994

Stažuotė, Vokietijos vadybos akademija, Viurcburgas

1990–1991

Lietuvos vadybos akademija, technikos vadybininkas

1984

Vilniaus inžinerinis statybos institutas (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas), Ekonomikos fakultetas, inžinierius ekonomistas

1970–1977

Šeduvos vidurinė mokykla (dabar – Šeduvos gimnazija)

1966–1970

Užuožerių pradinė mokykla

 

 

Darbo patirtis

 

2012–2016

Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas šešioliktojoje Vyriausybėje

2006–2008

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras keturioliktojoje Vyriausybėje

2004–2005

Lietuvos Respublikos finansų ministras dvyliktojoje ir tryliktojoje vyriausybėse

1995–1996

AB „Vilkasta“, rinkotyros ir rinkodaros direktorius

1991–1995

Vilkaviškio rajono valdytojo pavaduotojas

1985–1990

Vilkaviškio vykdomasis komitetas, architektas, Valstybinės statybos ir architektūros skyrius, inspektorius

1982–1985

Vilkaviškio rajono gamybinis susivienijimas „Žemūktechnika“, statybos darbų vykdytojas

 

 

Politinė karjera

 

2016–2020

XII Seimo narys

 

Biudžeto ir finansų komitetas, narys, pirmininko pavaduotojas (2017, 2019–2020)

 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, narys (2019)

 

Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, narys (2017–2019)

 

Antikorupcijos komisija, narys

 

Energetikos ir darnios plėtros komisija, pirmininko pavaduotojas, narys (2019)

 

Energetikos komisija, narys, pirmininko pavaduotojas (2018–2019)

2012–2016

XI Seimo narys

2008–2012

X Seimo narys

 

Biudžeto ir finansų komitetas, pirmininko pavaduotojas, narys

 

Seimo delegacija Vakarų Europos Sąjungos Asamblėjoje, pirmininko pavaduotojas

 

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos Seime seniūnas (2009–2012)

 

Seimo opozicijos lyderis

 

2004–2008

IX Seimo narys

 

Biudžeto ir finansų komitetas, narys

 

Europos reikalų komitetas, narys

 

Ekonomikos komitetas, narys

2000–2004

VIII Seimo narys

 

Biudžeto ir finansų komitetas, pirmininkas, narys

2000–2002

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, narys

1996–2000

VII Seimo narys

 

Biudžeto ir finansų komitetas, narys

 

Valstybės kontrolės parlamentinės priežiūros komisija, narys

1995–1997

Vilkaviškio rajono savivaldybės valdyba, narys

1990–1997

Vilkaviškio rajono savivaldybės taryba, narys

2009–2017

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas

1999–2005

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas

1995–1997

Lietuvos socialdemokratų partijos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas

1992–2017

Lietuvos socialdemokratų partijos narys

Kita

 

Apdovanojimai: ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžius (2004); Vilkaviškio rajono garbės pilietis (2008); Radviliškio rajono garbės pilietis (2008); Vytauto Didžiojo ordino Komandoro didysis kryžius (2015); auksinė „Darbo žvaigždė“ už ypatingus nuopelnus Lietuvos ūkio pažangai (2015); Garbės kadeto ženklas už patriotiškumą ir nuolatinį dėmesį jaunimui (2016)

Veiklos sritys: valstybės ir savivaldybių finansų valdymo sistema, mokesčių politika

Publikacijos: A. Butkevičius. Mokesčių sistemos įtaka verslo konkurencingumui, Organizacijų vadyba: sisteminiai tyrimai (2001); A. Butkevičius. Biudžeto reforma Lietuvoje, Lietuvos ekonomikos apžvalga (2002); J. Bivainis, A. Butkevičius. Nacionalinio biudžeto išlaidų planavimas, Pinigų studijos (2002); A. Butkevičius. Žinių visuomenės kūrimo finansiniai aspektai, Konferencijos Lietuvos mokslas ir pramonė: Universitetai žinių visuomenėje pranešimų medžiaga, Kaunas, Technologija (2003); J. Bivainis, A. Butkevičius. Valstybės biudžeto programų vertinimas, Pinigų studijos (2003); J. Bivainis, A. Butkevičius. Tarpbiudžetinis lėšų perskirstymas, Pinigų studijos (2003); J. Bivainis, A. Butkevičius. Methodological Aspects of Evaluation of State Budget Programmes, Journal of Business Economics and Management (2003); J. Bivainis, A. Butkevičius. Tarpbiudžetinio lėšų perskirstymo horizontaliojo išlyginimo aspektas, Verslas, vadyba ir studijos (2004); A. Butkevičius, J. Rimas, R. Stačiokas. Diversity of Evaluation of Consequences of the Tax Policy, Verslas: teorija ir praktika (2005); R. Ginevičius, A. Butkevičius, V. Podvezko. Naujų Europos Sąjungos šalių ekonominės plėtros daugiakriterinis įvertinimas, Verslas: teorija ir praktika (2005); R. Ginevičius, A. Butkevičius, V. Podvezko. Complex Evaluation of Economic Development of the Baltic States and Poland, Ekonomicky Časopis (Journal of Economics) (2006)

Kalbos: anglų, rusų

Pomėgiai: literatūra, sportas

 

 

Šeima

 

Vedęs. Žmona Janina, duktė Indrė, žentas Evaldas, anūkės Kamilė ir Emilė, anūkas Simonas

 

Vieta posėdžių salėje Vieta posėdžių salėje