A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Po svarstymo pritarta siūlymui pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvius, politinius kalinius ir tremtinius atleisti nuo mokesčio už asmens dokumento išdavimą

2019 m. kovo 19 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas po svarstymo pritarė, kad valstybės rinkliava už asmens dokumento išdavimą ar keitimą nebus imama iš pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvių, kuriems kario savanorio ar laisvės kovų dalyvio teisinis statusas pripažįstamas Pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatyme nustatyta tvarka.

Minėti asmenys galės pasirinkti, kurį iš dokumentų – asmens tapatybės kortelę arba pasą – norės gauti ar pasikeisti nemokamai.

Rinkliavų įstatymo 6 straipsnio 6 punkto papildymui (projektas Nr. XIIIP-1131(2), po svarstymo pritarta bendru sutarimu.

Kaip projekto pristatymo metu sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, nuo okupacijų nukentėję asmenys yra skirstomi į skirtingas kategorijas: represuoti, politiniai kaliniai, tremtiniai, Afganistane nukentėję mūsų piliečiai ir kiti. Šiuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas nustato, kad nuo rinkliavos yra atleidžiami tik asmenys, patenkantys į represuotųjų kategoriją. Tai yra apie 800 asmenų, buvusių koncentracijos stovyklose.

Pasak Seimo narės, iki 2007 m. rinkliavos nereikėjo mokėti visoms kategorijoms.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-03-19 11:58
   Eglė Saulė Trembo