Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime – konferencija apie energetikos įmonių ir vartotojų bendradarbiavimą

2019 m. kovo 26 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Kovo 29 d., penktadienį, 10 val. Konstitucijos salėje (Seimo I r.) įvyks Seimo nario Lauro Stacevičiaus globojama konferencija „Energetikos įmonių ir vartotojų bendradarbiavimas kelyje link pažangios energetikos“. Organizatoriai – Nacionalinė vartotojų federacija.

Konferencijos tikslas – apsvarstyti esamą padėtį ir pasikeisti idėjomis apie pastatų, pirmiausia – daugiabučių namų, energetiką bei jos gerinimo būdus ir galimybes, atsižvelgiant į šiuolaikines, aplinkai nekenksmingas technologijas.

Renginio organizatorių teigimu, mūsų šalyje gerai išplėtotas centralizuotas šilumos tiekimas, o masinį pobūdį įgavęs biokuro panaudojimas šilumos gamybai gerokai atpigino tiekiamą šilumą. Tačiau tenka pažymėti, kad šio sektoriaus valstybinis reguliavimas yra sudėtingas ir kelia nemažai iki šiol neišspręstų problemų: dėl šilumos kainodaros, konkurencijos tarp gamintojų, motyvuojant šilumos tiekėjus tiekti šilumą mažiausiomis sąnaudomis, kokybiško planavimo ir kt. Glaudžia su šia sritimi susijusia problema tenka laikyti vis dar blogą senos statybos daugiabučių namų energetinių sistemų būklę. Ši kompleksinė, daugiabučių namų valdymą ir jų savininkų žinių trūkumą rodanti problema sprendžiama lėtai. Tą nulemia neefektyvus tokių namų valdymas ir nepakankamas dėmesys šių namų savivaldos stiprinimui.

Pirmiausia būtina bent jau pagal minimalius reikalavimus sutvarkyti pastatų šildymo ir karšto vandens sistemas. Daugumoje senos statybos daugiabučių namų pažanga nepasistūmėjo toliau modernizuotų šilumos punktų. Šilumos ir karšto vandens paskirstymo vamzdynai namo viduje pasenę, armatūra nejudinta dešimtmečius, stovai nebalansuojami. Problemų kelia ir šildymo individualus reguliavimas bei apskaita butuose. Padėtį šioje srityje turėtų pagerinti Seime paskutiniu metu priimtos Valstybės paramos daugiabučiams namams atnaujinti (modernizuoti) įstatymo pataisos, įteisinančios dalinę arba inžinerinę renovaciją.

Akivaizdi būtinybė mažinti energetikos objektų poveikį klimato kaitai atveria kelią platesniam šiuolaikinių, aplinkai nekenksmingų technologijų, tokių kaip šilumos siurbliai, saulės kolektoriai, vietinės fotovoltinės elektrinės, panaudojimui, jas integruojant į pastatus. Optimaliai derinamos su gerai išplėtota centralizuoto šilumos tiekimo sistema, šios technologijos gali smarkiai pagerinti mūsų pastatus, sumažinti įprastiniais metodais pagamintos energijos apimtis, jas pakeičiant atsinaujinančių energijos šaltinių pagaminta energija, ir taip prisidėti prie šalies energetikos sektoriaus įtakos klimato kaitai mažinimo.

Renginio programoje numatyti pranešimai apima daugumą išdėstytų probleminių klausimų. Rezultatams apibendrinti ir tam, kad darbas įgytų tęstinį pobūdį, konferencijoje numatoma priimti rezoliuciją.

 

Konferencijos programa.

 

Registracija vykdoma el. p. [email protected] arba telefonu 8 612 11627 iki kovo 28 d. 17 val. Visi lankytojai į Seimą patenka su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu.

 

Konferencija tiesiogiai transliuojama internetu ir televizijos programa „Seimas – tiesiogiai“, taip pat Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

Daugiau informacijos:

Lina Pranaitė

Seimo nario padėjėja

Mob. 8 612 11 627, el. p. [email protected]

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

Nerijus Vėta

Tel. (8 5)  239 6208, el. p. [email protected]