Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas papildė neapmokestinamųjų pajamų sąrašą

2019 m. liepos 11 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus (projektas Nr. XIIIP-3388(2) dėl pasirinkimo sandorių apmokestinimo. Tikimasi, kad priimtos pataisos prisidės prie spartesnio startuolių skaičiaus didėjimo ir Lietuvos konkurencingumo augimo bei patrauklumo, siekiant pritraukti aukštos kvalifikacijos specialistų iš užsienio.

„Dabartinio reguliavimo esmė, kad jeigu, pavyzdžiui, startuolis, maža įmonė suteikia opcioną, tai yra akcijas, savo darbuotojams iš anksto, jos iš karto yra apmokestinamos gyventojų pajamų ir valstybinio socialinio draudimo mokesčiais. Dažnu atveju yra labai sudėtinga nustatyti, kokia vis dėlto yra tos akcijos vertė. Be to, jos savininkas dar neįgyja visų į ją teisių. Kai jis jau išperka tas akcijas, tai yra bent po trejų metų, tuomet jau yra žinoma tikroji vertė ir nuo tos tikrosios vertės yra sumokami mokesčiai“, – Seime pristatydamas projektą aiškino ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Priimtu pakeitimu nustatyta, kad neapmokestinamosioms pajamoms bus priskirta darbuotojo pagal pasirinkimo sandorius iš darbdavio ar su juo susijusio asmens nauda, gauta, įsigijus akcijų neatlygintinai ar už lengvatinę kainą, jeigu akcijos įsigyjamos ne anksčiau kaip po 3 metų nuo teisės į pasirinkimo sandorį suteikimo.

Tokioms pataisoms pritarė 82, prieš balsavo vienas, susilaikė 7 Seimo nariai.

Priimtas įstatymo nuostatos bus taikomos pajamoms pagal pasirinkimo sandorius, kurie sudaryti nuo 2020 m. vasario 1 d.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2019-07-11 10:34
   Rimas Rudaitis