Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo nario Andriaus Navicko pranešimas: „Šimtas dvidešimt žmogaus teises ir laisvę rimtai vertinančių piliečių kreipėsi į Prezidentą ir užsienio reikalų ministrą dėl jauniausio pasaulyje politinio kalinio likimo“

2020 m. gegužės 7 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Šimtas dvidešimt politikų, visuomenininkų, meno kūrėjų, redaktorių, žurnalistų kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių dėl jauniausio pasaulyje politinio kalinio likimo. Kreipimasis buvo inicijuotas Seime veikiančios Laikinosios solidarumo su tibetiečiais grupės pirmininko, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Navicko.

2020 m. gegužės 17 d. visame pasaulyje bus minimos 25-osios Geduno Čiokji Njimos (Gedhun Choekyi Nyima), kuris plačiau žinomas kaip XI Pančen Lama, pagrobimo metinės. Jis įvardijamas jauniausiu politiniu kaliniu, kuris pradingo dar 1995 m., tepraėjus trimis dienomis, kai ištremtasis Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama oficialiai šešiametį berniuką iš Vidurio Tibeto paskelbė antruoju pagal rangą asmeniu Tibeto budistinėje tradicijoje.

Šimtas dvidešimt žmogaus teisių aktyvistų ragina Prezidentą Gitaną Nausėdą ir užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių kreiptis į dabartinę Kinijos valdžią, reikalaujant, kad tarptautinės žmogaus teisių organizacijos gautų patikimą informaciją apie pasaulio jauniausio politinio kalinio likimą.

„Pančen Lama buvo pagrobtas kartu su tėvais, suimtas, o jo buvimo vieta yra viena stropiausiai slepiamų Kinijos valstybinių paslapčių. Deja, Kinijos valdžia niekaip nereagavo į daugkartinius tarptautinių žmogaus teisių gynimo organizacijų raginimus pateikti informaciją apie Geduno, kuriam dabar jau turėtų būti 31 metai, likimą. Tiek tarptautinės organizacijos, tiek Tibeto vyriausybės tremtyje nariai prašo viso pasaulio politikų pagalbos dėl Pačen Lamos likimo išaiškinimo. Tik tiesa gali išlaisvinti ne tik pačią Kinijos valdžią, bet ir visų tarptautinius santykius su šia valstybe“, – teigė A. Navickas.

Anot parlamentaro A. Navicko, tradiciškai Pančen Lama ir Dalai Lama yra neatsiejamai susiję.

„Po vieno iš jų mirties, kitas dvasinis lyderis atpažįsta ir formaliai paskelbia apie naują persikūnijimą, auklėja jį ir padeda formuoti tapatybę. Tačiau Kinijos režimas brutaliai įsikišo į Tibeto budizmo tradiciją, ėmėsi veiksmų, kurie tegali būti traktuojami kaip drastiškas žmogaus teisių pažeidimas. Negana to, Kinijos ateistinis režimas griebėsi manipuliacijų – nusprendė nurodyti Tibeto budistams, kas yra jų „tikrasis“ dvasinis lyderis ir juo paskelbė berniuką, užaugusį komunistinėje šeimoje. Jis Tibete neturi autoriteto ir vadinamas Kinų Pančenu.“

Kreipimąsi į Prezidentą ir užsienio reikalų ministrą pasirašė Atkuriamojo Seimo Pirmininkas Vytautas Landsbergis, europarlamentarė Aušra Maldeikienė, keliolika Seimo narių, tarp kurių – Seimo parlamentinės ryšių su Taivanu grupės vadovai Gintaras Steponavičius, Mantas Adomėnas, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Valerijus Simulikas, parlamentaras ambasadorius Žygimantas Pavilionis, taip pat akademikas Alfonsas Andrijauskas, buvęs ministras, aplinkosaugininkas Kęstutis Navickas, Tibeto rėmimo grupės vadovas Vytis Vidūnas, muzikantas Domantas Razauskas, filosofas Nerijus Milerius ir kiti.

 

Daugiau informacijos:

Seimo narys Andrius Navickas

Tel. (8 5) 239 6550

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2020-05-07 09:35
   Monika Kutkaitytė