Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Po parlamento rinkimų – Seimo narių pažymėjimų įteikimas

2020 m. spalio 29 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Lapkričio 3 d., antradienį,  2020–2024 m. kadencijos išrinktiesiems Tautos atstovams bus įteikti Seimo nario pažymėjimai. Pažymėjimų įteikimo ceremonija prasidės 13 val. Seimo rūmų Didžiajame kieme.  

Atsižvelgiant į koronaviruso pandemijos grėsmę ir saugumo reikalavimus, per pažymėjimų teikimą išrinktieji Seimo nariai bus skirstomi į 5 grupes pagal abėcėlę ir teikimas vyks kas 40 minučių, t. y. pirmajai grupei pažymėjimų įteikimas prasidės 13 val., antrajai – 13.40 val., paskutinei penktajai grupei – 15.40 val.

Patvirtinusi Seimo rinkimų rezultatus pažymėjimus įteikia Vyriausioji rinkimų komisija.

 

Svarbi informacija žurnalistams!

 

Žiniasklaidos atstovus maloniai kviečiame renginį stebėti tiesiogiai Seimo interneto svetainėje, Seimo „YouTube“ ir „Facebook“ paskyrose.

Žurnalistai į Didįjį kiemą galės įeiti iš lauko pusės per pagrindinį Seimo įėjimą nuo Gedimino pr. ir dirbti jiems numatytoje vietoje. Akreditacija dirbti Didžiajame kieme nėra reikalinga.

 

 

Kam reikalingas ir kuo svarbus pažymėjimas išrinktam parlamentarui?

 

Pirmiausia jis suteikia teisę dalyvauti pirmajame naujojo Seimo posėdyje, kuris Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimu turėtų įvykti lapkričio viduryje. Vėliau pažymėjimas jiems tarnaus kaip Seimo nario balsavimo kortelė. Ši kortelė naudojama įeiti į Seimo posėdžių salę, identifikuojant Seimo narį bei jam balsuojant. Su juo Seimo narys taip pat gali patekti į Seimo ir Vyriausybės rūmus, prezidentūrą.

 

2020–2024 m. Seimo rinkimų rezultatai

 

 

Iki pirmojo posėdžio išrinktieji Seimo nariai privalo atsisakyti bet kokių pareigų, kurios nesuderinamos su Seimo nario mandatu. Jeigu išrinktas politikas atsisako mandato, jo vietą užima kitas tos pačios partijos kandidatų sąraše įrašytas asmuo. Jeigu mandato atsisako vienmandatėje apygardoje išrinktas politikas, toje apygardoje rengiami nauji rinkimai.

Lietuvos parlamentą sudaro 141 Tautos atstovas. Seimo nariai renkami 71 vienmandatėje ir 1 daugiamandatėje rinkimų apygardose pagal mišrią rinkimų sistemą. Vienmandatėse apygardose išrenkamas 71 Seimo narys, taikant dviejų turų sistemą, o daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrenkama 70 Seimo narių, taikant proporcinę sistemą.

 

Kaip atrodys naujos Seimo kadencijos pradžia?

 

 

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

 

 

 

   Naujausi pakeitimai - 2020-11-13 09:59
   Rimas Rudaitis