Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Konstitucinio Teismo pirmininke paskirta Danutė Jočienė

2021 m. birželio 17 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas po slapto balsavimo nusprendė Konstitucinio Teismo teisėją Danutę Jočienę paskirti į šio teismo pirmininko pareigas. Šią kandidatūrą teikė Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Už D. Jočienės kandidatūrą (Seimo nutarimo projektas Nr. XIVP-622(2) balsavo 66 Seimo nariai, prieš – 40, susilaikė 20 parlamentarų. Ji tapo pirmąja moterimi Lietuvos istorijoje, užimsianti šias svarbias pareigas.

„Prezidento įsitikinimu, Konstitucinio Teismo teisėjos prof. D. Jočienės profesionalumas, sukaupta vadovavimo patirtis įvairiose Lietuvos ir užsienio institucijose, vertintini kaip neabejotini kandidatės privalumai siekiant eiti Konstitucinio Teismo pirmininko pareigas ir sėkmingai vadovauti šiam teismui. Pasak jos, per 27-erius profesinės veiklos Lietuvoje ir užsienyje metus D. Jočienė įgijo įvairios darbo patirties teisės taikymo mokslinėje ir ekspertinėje srityse, sukaupė vadovaujamojo darbo patirties įvairiose Lietuvos ir užsienio institucijose“, − pristatymo metu yra kalbėjusi Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Jūratė Šovienė.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Džoja Gunda Barysaitė)

 

D. Jočienė 1994–2003 m. buvo Vilniaus universiteto Teisės fakulteto asistentė, docentė, prodekanė, nuo 2014 m. – Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės instituto docentė, profesorė. 1997–2001 m. ji buvo Europos teisės departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekspertė, stažavosi įvairiose užsienio ir tarptautinėse institucijose. 2003–2004 m. D. Jočienė buvo Vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitete, 2004–2013 m. – Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėja, 2011–2013 m. – šio teismo II skyriaus pirmininko pavaduotoja.

„Nuo 2014 metų kovo mėn. profesorė D. Jočienė eina Konstitucinio Teismo teisėjos pareigas. D. Jočienė, be kita ko, yra Europos Tarybos ekspertė, dalyvaujanti Europos Tarybos programose, Europos administracinių teismų asociacijos ekspertė, darbo grupių vadovė. Ji yra aktyvi ir gerbiama akademinės bendruomenės narė, daugelio mokslinių publikacijų autorė ir bendraautorė. Įvairių tarptautinių konferencijų pranešėja“, − ankščiau yra sakiusi šalies vadovo patarėja.

Pati D. Jočienė prisistatydama pabrėžė, kad Konstitucinio Teismo pirmininko pareiga visų pirma yra užtikrinti tinkamą ir darnų kolektyvinį Konstitucinio Teismo darbą. „Sutelkti visus Konstitucinio Teismo teisėjus, kurie yra aukščiausio lygio profesionalai kiekvienas savo srityje veiksmingame konstitucinės kontrolės vykdymui. Devynerius metus dirbau Europos Žmogaus Teisių Teisme. Tikrai įgijau praktikos, kaip veikia tarptautinė teisminė institucija, kaip yra susidorojama su bylų gausa, kaip yra sprendžiamos bylų procedūrinės problemos, taip pat kaip gerbiama kiekviena, kad ir atskiroji teisėjo nuomonė“, − kalbėjo Konstitucinio Teismo teisėja.

Vadovaujantis Konstitucija, Seimas skiria Konstitucinio Teismo teisėjus ir šio teismo pirmininką. Konstitucinio Teismo pirmininkas iš šio teismo teisėjų skiriamas Seimo Respublikos Prezidento teikimu.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-17 14:06
   Rimas Rudaitis