Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pranešimas: „Tyrimai rodo, kad skaidri vietos politikų veikla tampa madinga“

2021 m. birželio 28 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto birželio 23 d. posėdyje Sergejus Muravjovas pristatė „Transparency International“ Lietuvos skyriaus tyrimų metu padarytas įžvalgas apie savivaldos politikų darbotvarkių viešinimą ir rizikas politikams turint ryšių su žiniasklaidos priemonėmis.

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

 

Pristatymo metu atkreiptas dėmesys, kad 2021 m. Pasaulinio korupcijos barometro duomenimis Lietuvoje jau tik kas 5 gyventojas mano, jog vietos valdžia yra korumpuota. Prieš 5 metus šis barometras rodė, kad vietos valdžią korumpuota laikė kas antras gyventojas. Rezultatas džiuginantis, o prie tokio pokyčio, „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovo teigimu, galimai prisidėjo tai, kad absoliuti dauguma merų ir kiti vietos politikai pradėjo aktyviai viešinti savo darbotvarkes.

Viešos politikų darbotvarkės parodė, kad merai daugiausia susitinka su verslo, medicinos, švietimo ir sporto, nevyriausybinių organizacijų, kultūros sektoriaus, religinių bendruomenių, profsąjungų ir kt. grupių atstovais. Komiteto pirmininkas Ričardas Juška pasidžiaugė, kad susitikimų „ištraukimas iš šešėlio“ didina pasitikėjimą vietos valdžia ir padeda priimti visuomenei aiškesnius sprendimus.

Diskutuojant apie viešųjų asmenų ryšius su žiniasklaidos priemonėmis pristatyti stirna.info duomenys, kad 2020 m. 43 politikai, valstybės tarnautojai ir jų sutuoktiniai valdė 83 žiniasklaidos priemones. „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovo S. Muravjovo teigimu, tai yra valstybės šiuo metu turimi duomenys ir neturėtų būti vertinami nei gerai, nei blogai – juose taip pat gali pasitaikyti netikslumų. „Tiesiog šiuos duomenis būtina viešinti ir stebėti.“ Paminėta ir tai, kad šie skaičiai jau daug metų nekinta. 

Viena iš rizikų politikams (ypač savivaldoje), turint ryšių su žiniasklaidos priemonėmis – galimas savivaldybės viešinimui skirtų lėšų naudojimas ne pagal paskirtį. 

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkui R. Juškai  pasiūlius, buvo vienbalsiai pritarta, kad viešinimui skirta savivaldybės biudžeto lėšų suma ir asmenys, savivaldybei teikiantys viešinimo paslaugas, turi būti viešinami savivaldybės interneto svetainėje. Komitetas jau kreipėsi į Vyriausybę, ragindamas inicijuoti atitinkamus tokią pareigą biudžetinėms įstaigoms numatančių teisės aktų pakeitimus.

 

Parengė

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro patarėja

Kristina Šimkutė

Tel. (8 5) 239 6807

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-28 12:09
   Monika Kutkaitytė