Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Priimtos pataisos užtikrins sklandesnį elektros rinkos liberalizavimo procesą

2021 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas priėmė Elektros energetikos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIVP-648(2), kurios pereinant prie liberalios elektros energijos rinkos ir renkantis nepriklausomą tiekėją suteiks daugiau galimybių gyventojams ir didins elektros rinkos dalyvių konkurenciją. Už naujas nuostatas balsavo 93 Seimo nariai, prieš – 7, susilaikė 27 parlamentarai.

Parlamentas nusprendė įpareigoti visuomeninį tiekėją ne vėliau kaip iki 2021 m. rugpjūčio 1 d. raštu arba elektroniniu būdu informuoti vartotojus apie būtinybę pasirinkti nepriklausomą tiekėją.

Priimtos naujos nuostatos taip pat įpareigos sukurti nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymų (planų) bendra palyginimo sistemą. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba šia palyginimo priemone turės sudaryti galimybę neatlygintinai naudotis buitiniams vartotojams, labai mažoms įmonėms ir mažoms įmonėms, kurių kalendorinių metų vidutinis elektros energijos suvartojimas mažesnis kaip 100 000 kWh.

Pagal įstatymo pakeitimus, nepriklausomiems tiekėjams bus atverti visų antrojo ir trečiojo liberalizavimo etapų vartotojų duomenys vienu metu, o ne atskirais liberalizavimo etapais. „Ankstesnis liberalizavimo etapų vartotojų duomenų atvėrimas vienu metu suteiks vartotojams daugiau laiko įvertinti pokyčio turinį (pvz., įsitikinti, ar vartotojo objektas patenka į konkretų liberalizavimo etapą, suprasti, kokius veiksmus jis privalo atlikti ir t. t.), įvertinti skirtingų nepriklausomų tiekėjų siūlomas paslaugas (palyginti kainas, pasiūlymų sąlygas) ir priimti pamatuotą sprendimą“, − teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Kaip pabrėžia šių pokyčių iniciatorė Energetikos ministerija, šios naujovės itin aktualios antrojo etapo  747 tūkst. gyventojų, kurie iki šių metų gruodžio 18 d. turės pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją.

Pakeitimai taip pat gyventojams leis lengviau keisti elektros tiekėją. Įtvirtintas greitesnis tiekėjo keitimo procesas, kuris užtruks ne ilgiau kai dvi savaites, vietoje dabar nustatytų trijų savaičių.

Vartotojai, turintys išmaniuosius apskaitos prietaisus, galės sudaryti kintamosios elektros kainos sutartis.

Kaip skelbia Energetikos ministerija, perėjimas nuo reguliuojamos prie konkurencinės elektros tiekimo yra įgyvendinamas etapais: „Iki šių metų sausio 1 d. galutinės elektros energijos kainos reguliavimo jau buvo atsisakyta daugiausiai elektros suvartojantiems vartotojams, t. y. tiems, kurie per metus suvartojo daugiau nei 5 000 kWh. Tokių vartotojų Lietuvoje yra apie 6 proc., tai yra apie 98 tūkst. Antruoju etapu – nuo 2022 m. sausio 1 d. bus atsisakyta galutinių elektros energijos kainų reguliavimo visiems buitiniams vartotojams, kurių faktinis elektros energijos suvartojimas per metus bus daugiau nei 1 000 kWh. Tokių vartotojų yra apie 45 proc., tai yra 747 tūkst. Trečiuoju etapu – nuo 2023 m. sausio 1 d. galutinės elektros energijos kainos būtų nebereguliuojamos ir tiems vartotojams, kurie per metus suvartoja mažiau 1 000 kWh. Tokių vartotojų yra apie 49 proc., tai yra 792 tūkst.“

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausiasis specialistas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-06-30 11:50
   Rimas Rudaitis