Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos pranešimas: „Pasienio tarnyboje auga nepasitenkinimas dėl neatlyginamo darbo“

2021 m. liepos 28 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

„Kodėl pasienio pareigūnams neatlyginama už viršvalandžius?“, – į šį klausimą turės atsakyti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Seimo narė socialdemokratė Orinta Leiputė kreipėsi į ministrę sužinojusi, kad pasienio tarnyboje auga nepasitenkinimas dėl neatlyginamo darbo. Klausimų turi ir prie migrantų budintys Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Kreipimesi pažymima, kad šiuo metu  situacija pasienyje su Baltarusija dėl neteisėtos migracijos tokia bloga, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba jau kviečia buvusius pareigūnus tapti samdomais pagalbininkais – tuo metu dirbantys pareigūnai skundžiasi, kad negauna viso atlygio už darbą.

„Pareigūnai  pasigenda aiškumo, konkrečių terminų ir adekvataus darbo užmokesčio už jų atliekamą darbą bei viršvalandžius“, – sako O. Leiputė.

 Pasieniečiams tenka didžiulis krūvis dabartinėje situacijoje, kai pasienio užkardos – perpildytos, įspėjama dėl COVID-19 protrūkio grėsmės. Vidaus reikalų ministrė kviečiama suprasti, kad pasienio pareigūnų demotyvavimas, kai viršvalandžius dirbantys pareigūnai nesulaukia savo atlygio, gali lemti skaudžius padarinius, jei pareigūnai imtų masiškai trauktis iš darbo dėl nepakenčiamų sąlygų.

O. Leiputė cituoja anoniminį liudijimą: „Dirbame kasdien po 12–16 valandų, nelabai nori mums viršvalandžius mokėt, masiškai ruošiasi jauni žmonės eit iš darbo, nepatempia jau...“.

Parlamentarės nuomone, tokios netvarkos negalima pateisinti ekstremalia situacija.

 Viešojoje erdvėje jau skelbta apie ekstremalias prie migrantų budinčių pareigūnų darbo sąlygas: jie pasakojo po ilgų valandų budėjimo prigulantys ant žemės ties tvora pailsėti, tada budintys toliau, neturėdami galimybės net nusiprausti.

Socialdemokratai yra pateikę valdžiai 31 pasiūlymą dėl migrantų situacijos valdymo.

 

Daugiau informacijos:

Karolis Klimka

komunikacija | LSDP frakcija

Mob. 8 612 24 803

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-07-28 10:56
   Jolanta Anskaitienė