Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas patvirtino Respublikos Prezidento sprendimą ekstremaliųjų situacijų metu kariams suteikti įgaliojimus jiems nepavaldžių asmenų atžvilgiu

2021 m. rugsėjo 10 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas nutarimu patvirtino Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos rugpjūčio 13 d. dekretu Nr. 1K-711 priimtą sprendimą, kuriuo kariams ekstremaliosios situacijos dėl masinio migrantų antplūdžio metu, 3 mėnesiams nuo šio dekreto priėmimo, suteikti įgaliojimai jiems nepavaldžių asmenų atžvilgiu.

Dekretu kariams, vykdantiems užduotis kariniuose vienetuose, kurie ekstremaliosios situacijos dėl masinio migrantų antplūdžio metu padeda Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Viešojo saugumo tarnybos pajėgoms vykdyti jų funkcijas, likviduojant šią ekstremaliąją situaciją ir šalinant jos padarinius Lietuvos Respublikos pasienio ruože ir asmenų, neteisėtai kirtusių Lietuvos Respublikos sieną su Baltarusijos Respublika, laikino sulaikymo ir (arba) apgyvendinimo vietose, suteiktos papildomos teisės.

 

 

Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, nuo liepos pradžios krašto apsaugos sistema teikia paramą vidaus reikalų sistemai valdant ekstremaliąją situaciją, susijusią su nelegalių migrantų antplūdžiu. Prieš mėnesį Prezidento dekretu kariams buvo suteikti papildomi įgaliojimai. „Palyginimui galėčiau pasakyti tokius skaičius. Kuomet nelegalūs migrantai daugiau kaip prieš mėnesį, rugpjūčio 3 dieną, pradėti neįleidinėti į Lietuvos teritoriją, kitas žodžiais sakant, apsukinėti, per 10 dienų iki Prezidento dekreto priėmimo buvo apgręžta beveik pusantro tūkstančio. Priėmus Prezidento dekretą ir krašto apsaugos darbuotojams, šiuo atveju – kariams, suteikus papildomus įgaliojimus, per keturias savaites buvo apgręžta tūkstantis. Per du mėnesius, šiek tiek daugiau negu du mėnesius, kai egzistuoja ši ekstremalioji situacija, susijusi su nelegalių migrantų antplūdžiu, kariuomenė, krašto apsaugos sistema suteikė vidaus reikalų sistemai ir teikia 20 rūšių, pačią įvairiausią paramą pradedant nuo atvertų tam tikrų rezervų iki karių patruliavimo, mobilių grupių, karo policijos pasitelkimo ir panašiai. Daugiausia, galbūt matomiausia dalis pasienyje yra susijusi su patruliavimu ir inžinierinės užtvaros – koncertinos tiesimu. Kariuomenė šiuo atveju yra sutelkusi ryškią paramą, šiandien yra 22 kilometrai koncertinos nutiesta, išvyniota apie 130 kilometrų tos specialios vielos. Tai yra tikrai didelė parama“, – pabrėžė A. Anušauskas, kviesdamas pritarti Respublikos Prezidento dekretui.

Už nutarimą „Dėl Lietuvos Respublikos Prezidento sprendimo suteikti kariams teises ekstremalios situacijos atveju patvirtinimo“ (projektas Nr. XIVP-788) balsavo 100, prieš buvo vienas, susilaikė du Seimo nariai.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2021-09-10 14:00
   Eglė Saulė Trembo