Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Jaunimo ir sporto reikalų komisija: valstybei investuojant į sporto infrastruktūrą būtini aiškūs prioritetai ir strategija

2021 m. spalio 14 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Spalio 13 d. posėdžiavusi Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisija aptarė šalyje esančių sporto bazių, jų panaudojimo ir plėtros klausimą.

Komisijos narių nuomone, valstybei investuojant į sporto infrastruktūrą ir siekiant, kad sporto objektai atspindėtų sporto šakų poreikius, o jų statyba nesitęstų dešimtmečius, būtina nusistatyti aiškius prioritetus ir turėti strateginį sporto infrastruktūros planą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pateiktoje informacijoje nurodyta, kad vienu metu valstybė iš skirtingų šaltinių investavo į 60 sporto paskirties objektų. Didžioji dalis sporto bazių, į kurias investuota, yra savivaldybių ar bendruomenės lygmens. Statoma daug, tačiau ne visiškai ten ir tai, ko tikisi šalies sportas, bei kas leistų siekti ir reikalauti rezultatų. Ministerija identifikavo, kad nors Valstybės investicijų programos (VIP) kriterijai yra gana išsamūs, yra apibrėžti įvairūs prioritetai, tačiau galiausiai aukščiausio lygmens bazių statyba konkuruoja su sveikatingumo bazėmis, o darbai nusitęsia neribotą laiką.

Kalbėdamas apie VIP įgyvendinimą, posėdyje dalyvavęs švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas pažymėjo, kad pradėtų ar planuotų pradėti investicinių projektų vykdymas sunkėja dėl pastaruoju metu nuolat brangstančių statybos medžiagų ir darbų. Viceministro teigimu, savivaldybėse pradėtiems ir nebaigtiems projektams, kurie neturi priskirto finansavimo šaltinio, užbaigti reikalinga apie 13 mln. eurų, o VIP įgyvendinimui lėšų trūksta dvigubai. „Reikalingas sprendimas arba mažinti objektų skaičių, arba perskirstyti prioritetus, arba ieškoti kito finansavimo šaltinio“, – kalbėjo L. Obcarskas. Jis taip pat informavo, kad nauji projektai į VIP dabar nėra įtraukiami, o siekiant tolygiai plėtoti sporto infrastruktūrą ateityje, šiuo metu yra ruošiamas sporto registras, kuriame bus registruojami visi sporto objektai.

Komisijos nariai, kaip vieną iš galimybių įgyvendinant sporto infrastruktūros projektus, aptarė viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, taip pat pritarė, kad verslo įtraukimas į sporto infrastruktūros plėtrą galėtų išspręsti finansavimo problemas ir padėtų kokybiškiau atliepti šalies sporto poreikius.

 

Komisijos pirmininkas Virgilijus Alekna, tel. (8 5) 239 6698

Parengė

Seimo kanceliarijos patarėja

Jurgita Petniūnaitė, tel. (8 5) 239 6177

 

   Naujausi pakeitimai - 2021-10-14 13:31
   Jolanta Anskaitienė