Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Tarptautinis Kalinausko forumas trečią kartą Vilniuje suburs politikus ir diplomatijos ekspertus aptarti tolesnę kovą su Putino ir Lukašenkos režimu

2022 m. kovo 17 d. pranešimas žiniasklaidai (daugiau naujienų)

 

Kovo 21 d., pirmadienį (Konstantino Kalinausko nužudymo 158-ųjų metinių išvakarėse) Seimo Konstitucijos salėje (I rūmai) ir nuotoliniu būdu vyks Tarptautinis Kalinausko forumas. Pradžia – 9 val. Trečią kartą rengiamo forumo tikslas – mobilizuoti demokratinę bendruomenę dar ryžtingesnei kovai su Putino ir Lukašenkos režimais.

Kasmetiniame Kalinausko forume – Baltarusijos atgimimo didvyrio kovos už laisvę tikslams pagerbti ir jo misijai dabartinėmis aplinkybėmis tęsti – bus siekiama įvertinti, ką dar turėtų padaryti demokratinė pasaulio bendruomenė siekdama sustabdyti Putino režimą ir jo agresiją Ukrainoje, demokratijos ir laisvės priespaudą Baltarusijoje. Bus diskutuojama, kaip susitelkus apginti ir įtvirtinti ne tik ukrainiečių, bet ir baltarusių laisvę ir kaip telkti ir stiprinti baltarusių ir rusų visuomenes kovai su Ukrainos žmones naikinančiais okupantais.

„Niekada dar nebuvome tokie vieningi, ryžtingi ir susitelkę ne tik prieš Lukašenkos, bet ir  Putino režimą. Po dvidešimt dvejų metų lietuviškų įtikinėjimų pasaulis galų gale pamatė, kas yra Putino režimas, prieš kurį šiuo metu nepailstamai kovoja mūsų broliai ir sesės ukrainiečiai. Turime ryžtingai paremti jų kovą bei paraginti kitus mūsų brolius ir seses baltarusius neišduoti nei savo, nei ukrainiečių, nei mūsų laisvės, už kurią kažkada kovojo ir žuvo K. Kalinauskas. Pagaliau turime visi gerai suprasti, kad Kijevas šiuo metu negalėtų būti puolamas, jeigu baltarusiai ir rusų tauta sukiltų prieš okupantų režimą ir neleistų naudoti savo suverenių valstybių teritorijų kaimynų užpuolimui“, – pabrėžia šio tarptautinio forumo iniciatorius, Seimo parlamentinės grupės „Už demokratinę Baltarusiją“ pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Forumo dalyvius pasveikins Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos politiniai lyderiai: Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, demokratinės Baltarusijos lyderė Svetlana Cichanouskaja ir iš kovojančio KijevoUkrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Ruslanas Stefančiukas.

Šių metų tarptautiniame Kalinausko forume dalyvaus politikai ir diplomatijos ekspertai iš įvairių pasaulio šalių: vienas artimiausių Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Prezidento Dž. Baideno (J. Biden) bendražygių, jo buvęs nacionalinio saugumo patarėjas ir Peno Baideno (Penn Biden) diplomatijos ir globalaus įsitraukimo centro vykdantysis direktorius, dabartinis JAV ambasadorius Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje dr. Maiklas Karpenteris (Michael Carpenter); JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos ir Eurazijos reikalams bei buvusi German Marshal Fund prezidentė dr. Karen Donfryd (Karen Donfried); Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos Rytų Europos direktorius, buvęs Kanclerės Angelos Merkel patarėjas dr. Matijus Liutenbergas (Matthias Luettenberg); įtakingas JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Robertas Menendezas (Robert Menendez); JAV Kongreso nariai Marias Diaz-Balartas (Mario Díaz-Balart) ir Kijeve gimusi Viktorija Sparc (Victoria Spartz); Europos Parlamento, taip pat būsimos pirmininkaujančios Čekijos Respublikos Senato, Lietuvos, Estijos, Moldovos parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai Deividas Makalisteris (David McAllister), Laima Andrikienė, Markas Mikelsonas (Marko Mihkelson), Doina German (Doina Gherman); Ukrainos, Lenkijos užsienio reikalų viceministrai; Lenkijos Senato vicepirmininkas Michalas Kaminskis (Michal Kaminski); pagrindinis Vokietijos Bundestago socialdemokratų užsienio politikos atstovas Nilcas Šmitas (Nils Schmid); Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos Demokratinės Baltarusijos grupės lyderis Frederikas Peti (Frederic Petit); Latvijos, Estijos parlamentų demokratinės Baltarusijos grupių lyderiai Inesė Voika  (Inese Voika) ir  Michailas Lotmanas (Mihhail Lotman); Europos Parlamento nariai Ana Fotyga (Anna Fotyga), Rasa Juknevičienė, Petras Auštrevičius; Vilniuje reziduojantys JAV, Prancūzijos, Lenkijos ambasadoriai Baltarusijai Džuli Fišer (Julie Fisher), Nikolasas de Lakostė (Nicolas de Lacoste), Arturas Michalskis (Artur Michalski); JAV Nacionalinio demokratijos fondo (angl. National Endowment for Democracy) prezidentas Deimonas Vilsonas (Damon Wilson); JAV Prezidento Dž. V. Bušo instituto (angl. George W. Bush Institute) direktorius globaliai politikai Deividas Krameris (David Kramer); Tarptautinio respublikonų instituto (angl. International Republican Institute) Eurazijos direktorius Stefanas Niksas (Stephen Nix); Laisvosios Europos radijo (angl. Radio Free Europe/Radio Liberty) prezidentas Džeimis Flai (Jamie Fly); Freedom House atstovas Lietuvoje Vytis Jurkonis; Sakartvelo Ekonominės politikos tyrimų centro (angl. Economic Policy Research Centre) vykdančioji direktorė, tarptautinės Senatoriaus Makeino (McCain) konferencijos organizatorė Nino Evgenidze; Baltarusijos nepriklausomybės signatarai Vincukas Večiorka ir Anatolis Liabedzka; Rusijos disidentas Vladimiras Kara-Murza. Nuotoliniu būdu taip pat prisijungs Kijeve kovojantys Ukrainos politikai.

Kovo 20 d., sekmadienį, 17 val. forumo dalyviai padės vainiką K. Kalinausko palaidojimo vietoje Rasų kapinėse.

 

Forumo dalyvių spaudos konferencija vyks kovo 21 d., 12 val., Seimo Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai).

Nuorodos į spaudos konferenciją: lietuvių kalba; anglų kalba.

 

RENGINIO PROGRAMA: lietuvių kalba; anglų kalba.

 

Žiniasklaidos atstovus dėl interviu su konferencijos dalyviais maloniai kviečiame kreiptis el. p. [email protected].

 

Tarptautinis Kalinausko forumas bus transliuojamas portale lrt.lt, Seimo interneto svetainėje, Seimo „YouTube“ paskyroje: lietuvių kalba ir anglų kalba. Kviečiame pasinaudoti galimybe užduoti klausimus diskusijų dalyviams Seimo „YouTube“ paskyroje.

 

Kalinausko forumą organizuoja Seimo Užsienio reikalų komitetas, bendradarbiaudamas su JAV ambasada Baltarusijoje, Lenkijos ambasada Lietuvoje, Sviatlanos Cichanouskajos biuru Vilniuje, Dž. V. Bušo institutu Dalase, Nacionaliniu demokratijos fondu (NED) ir Tarptautiniu respublikonų institutu (IRI) Vašingtone, Freedom House‘ atstovybe Vilniuje, Lietuvos ir Vokietijos forumu, Švedų tarptautiniu liberalų centru (SILC), plėtros ir ugdymo institutu Educatio‘.  

 

Daugiau informacijos:

Seimo nario Žygimanto Pavilionio patarėjas

Laurynas Čižas

Tel. (8 5)  239  6733

El. p. [email protected]

 

Seimo nario Žygimanto Pavilionio patarėjas

Simonas Norkūnas

Tel. (8 5)  239  6733

El. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-03-21 08:00
   Jolanta Anskaitienė