Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seimas pritarė siūlymams, kurie leis į Lietuvą pritraukti aukštos profesinės kvalifikacijos specialistus, pagerins migrantų galimybes įsidarbinti

2022 m. birželio 30 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Seimas priėmė naujos redakcijos įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ (projektas Nr. XIVP-1648(3), kuriuo lengvinama aukštos profesinės kvalifikacijos užsieniečių įdarbinimo tvarka, trumpinamos imigracijos procedūros ir plečiamas jų prieinamumas, užtikrinant greitesnį prašymų išduoti leidimus laikinai gyventi nagrinėjamą.

Priimtais pakeitimais užsieniečiams suteikta teisė dirbti pagal laikinąją darbo sutartį, tačiau laikino įdarbinimo įmonės privalės atitikti tam tikrus nustatytus reikalavimus. Siekiant didinti Lietuvos patrauklumą studentams, nustatyta, kad užsienietis studentas galės dirbti be darbo laiko apribojimo.

Įstatyme reglamentuojamos sąlygos, kada leidimas laikinai gyventi (Europos Sąjungos mėlynoji kortelė) gali būti išduodamas arba keičiamas užsieniečiui, kuris ketina dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą. Viena tokių sąlygų – turi būti pateikiamas darbdavio įsipareigojimas įdarbinti užsienietį ne trumpesniam negu 6 mėnesių laikotarpiui pagal darbo sutartį ir mokėti mėnesinį darbo užmokestį, ne mažesnį negu 1,5 paskutinio paskelbto kalendorinių metų vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio (BDU) dydžio, o jei pateikiamas darbdavio įsipareigojimas yra įdarbinti užsienietį dirbti aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantį darbą pagal profesiją, kuri yra įtraukta į Aukštą pridėtinę vertę kuriančių profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą, patvirtintą ekonomikos ir inovacijų ministro pagal Užimtumo įstatymo 481 straipsnio 7 dalį, – ne mažesnį negu 1,2 paskutinio paskelbto kalendorinių metų vidutinio mėnesinio BDU dydžio.

Siekiant mažinti naštą valstybės biudžetui dėl migrantų išlaikymo, užkardyti galimas rizikas nusikalsti neturint pragyvenimo šaltinio, užsieniečiams suteikta teisė dirbti praėjus 12, o ne 18 mėnesių nuo užsieniečio užregistravimo Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje dienos, jie taip pat galės naudotis Užimtumo tarnybos teikiamomis informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo įdarbinant paslaugomis, dalyvauti tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų vykdomose profesinės kvalifikacijos įgijimo ar tobulinimo, užimtumo skatinimo programos, kuriose padeda pasirengti darbo rinkai.

Priimtais pakeitimais taip pat įtvirtinta, kad prieglobsčio prašytojai ne tik įgis teisę dirbti, bet ir galės imtis savarankiško užimtumo veiklos po 9 mėnesių nuo jų užregistravimo Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje (MIGRIS) dienos, o užsieniečiai, kurie nėra ar nebėra prieglobsčio prašytojai – po 12 mėnesių nuo jų užregistravimo MIGRIS sistemoje.

Už įstatymą „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ balsavo 83 Seimo nariai, prieš buvo 7, susilaikė 14 parlamentarų.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro vyriausioji specialistė

Saulė Eglė Trembo

Tel. (8 5)  239 6203, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-06-30 13:55
   Eglė Saulė Trembo