Privalomi slapukai

Įjungta
Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

ĮjungtaIšjungta
Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

Seime vyks konferencija apie kultūros diplomatiją kuriant tvarią demokratiją Europoje

2022 m. lapkričio 14 d. pranešimas žiniasklaidai 

 

Lapkričio 18 d., (penktadienį) 9 val., Seimo Konstitucijos salėje Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kartu su Seimo Ateities komitetu ir Berlyno Kultūros diplomatijos akademija organizuoja mokslinę konferenciją „Kultūros diplomatijos galimybės kuriant tvarią naujojo pokario Europą“. Iš naujo mąstyti kultūros diplomatijos galimybes skatina Rusijos karas prieš Ukrainą, kuris keičia šiandienos tarptautinius ir kultūrinius santykius.

„Nepaisant to, kad kultūros politika yra nacionalinė valstybių prerogatyva, karas motyvuoja aptarti Vidurio ir Rytų Europos ar Europos Sąjungos kultūrinę internacionalizaciją, kas reiškia tarpusavio supratimo didinimą, naujų solidarumo tinklų radimąsi ir bendradarbiavimą plėtojant švelniąją galią“ , – teigia filosofas, VDU profesorius Gintautas Mažeikis.

Anot profesoriaus, kultūros diplomatiją mes suprantame ne tik kaip formalų kultūros atašė darbą, bet ir kaip įvairių organizuotų kultūros institutų veiklas, forumus ir pavienių menininkų iniciatyvas: „Pagrindinis klausimas – kaip šios organizacijos ir asmenys gali paskatinti kurti tvarią demokratiją visoje Europoje, įtraukiant Ukrainą ir Rusiją pokario metu. Konferencijoje diskutuosime daugelio kultūros diplomatų patirtis ir įžvalgas, kurios padės mums geriau suvokti kitų kultūrų elgesį, motyvus ir taip didinti savo pačių kultūros stiprybę ir politinę galią.“

Pasak VDU Menų fakulteto dekanės, profesorės Jurgitos Staniškytės, kultūros diplomatija pastaraisiais metais susiduria su įvairialypiais iššūkiais: „Pirmiausia, susiduriame su praktiniais kultūros diplomatijos veiklos iššūkiais, kai agresijos ir karo akivaizdoje kultūros galia ir atsakomybė privalo būti apmąstytos iš naujo. Taip pat ir pandemijos laikotarpio poveikis, paskatinęs skaitmeninės kultūros diplomatijos plėtrą, įgaunančią globalų, beprecedentį mastą ir poveikį auditorijoms, privalo būti moksliškai įvertintas. Svarbūs ir teoriniai iššūkiai, verčiantys kritiškai permąstyti kultūros diplomatijos sąvoką, atsiejant ją nuo kultūrinio ekspansionizmo, manipuliacinių praktikų ir suteikiant dialogo, socialinės atsakomybės prioritetus.“

Anot profesorės, visi šie iššūkiai turi būti įvertinti, siekiant įtvirtinti kultūros kaip pasitikėjimo ir bendrystės terpės, kaip unikalaus problemų apmąstymo ir netgi sprendimo būdo sampratą.

Konferencijoje dalyvaus kultūros atašė, ambasadoriai ir mokslininkai iš įvairių pasaulio šalių: Europos kultūros parlamento generalinis sekretorius Karlas Erikas Normanas (Karl-Erik Norrman), Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius, buvęs kultūros ministras ir Lietuvos ambasadorius prie UNESCO dr. Arūnas Gelūnas, Kultūros diplomatijos akademijos Berlyne direktorius Markas Donfrydas (Mark C. Donfried), JAV ambasados Lietuvos Respublikoje kultūros atašė Mohibas Ziarmalis Gaznavi (Mojib Ziarmal Ghaznawi), Ukrainos ambasados Lietuvos Respublikoje trečioji sekretorė Lesia Rozak (Lesia Rozhak), Lietuvos Respublikos Ministrės Pirmininkės patarėja kultūros klausimais dr. Gabrielė Žaidytė bei VDU mokslininkai: prof. dr. Gintautas Mažeikis, dr. Emilija Pundziūtė-Gallois ir kiti.

Konferencijos globėja – Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

 

Programa (lietuvių k.)

Programa (anglų k.)

 

 

Privaloma išankstinė dalyvių registracija. Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis su sinchroniniu vertimu.

 

Renginys bus transliuojamas Seimo „Youtube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

 

 

Daugiau informacijos:

Seimo Ateities komiteto biuro padėjėja

Giedrė Mickienė, tel. (8 5)  239 6899, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-11-16 11:01
   Rūta Mensonaitė