Privalomi slapukai

Privalomi (seanso) slapukai naudojami e-seimas.lrs.lt ir www.e-tar.lt svetainėse, jie reikalingi pagrindinių svetainės funkcijų veikimui užtikrinti ir Jūsų duotam sutikimui su slapuku išsaugoti, jei tokį davėte. Svetainės negalės tinkamai veikti be šių slapukų.

Statistikos slapukai

Analitiniai slapukai (Google Analytics) padeda tobulinti svetainę, renkant ir analizuojant informaciją apie jos lankomumą.

A
A
A
Neįgaliesiems
Visuomenei ir žiniasklaidai

Išplėstinė paieška Išplėstinė paieška

2022 m. Laisvės premija skirta Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

2022 m. gruodžio 6 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimas 2022 metų Laisvės premiją nusprendė paskirti Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. Už tai numatantį nutarimą (projektas Nr. XIVP-2293) vieningai balsavo 113 Seimo narių.

Premija skirta už V. Zelenskio ir Ukrainos žmonių nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės ir demokratijos Rusijos agresijos akivaizdoje.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, pristatydama šį nutarimą, pabrėžė, kad šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, taip pat ir už mūsų visų laisvę. „Būdamas Ukrainos Prezidentu jis yra šios kovos už laisvę priešakyje, savo asmenine lyderyste ir pavyzdžiu įkvėpęs milijonus žmonių tiek Ukrainoje, tiek ir už jos ribų. Ukrainos žmonės priešinasi, nepasiduoda ir yra sutelkti prieš V. Putino režimo nusikalstamą veikimą“, − sakė Seimo vadovė.

 

Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova)

 

Seimo įsteigta Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

 

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Spaudos biuro patarėjas

Rimas Rudaitis

Tel. (8 5)  239 6132, el. p. [email protected]

   Naujausi pakeitimai - 2022-12-06 11:18
   Rimas Rudaitis